...

Mažosios bendrijos steigimas

Žinių bazė

2020.02.27

Sveiki. Kalbant apie mažosios bendrijos steigimą. Nuo ko siūlytumėte pradėti? Ką reikėtų žinoti ? Kokie būtų patarimai? Ačiū labai Jums!

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2020-05-08 12:29

Mažosios bendrijos (toliau MB) steigėjais (savininkais) gali būti tik fiziniai asmenys (1–10 narių). Steigiant MB minimalaus kapitalo reikalavimo nėra. MB narių...

Publikavimo data: 2020-05-08 12:29

Mažosios bendrijos (toliau MB) steigėjais (savininkais) gali būti tik fiziniai asmenys (1–10 narių). Steigiant MB minimalaus kapitalo reikalavimo nėra. MB narių įnašai gali būti piniginiai ir nepiniginiai (nepiniginių įnašų vertė nustatoma visų MB dalyvių bendru sutarimu). MB steigėjai (nariai) gali pasirinkti vieną iš dviejų MB organų struktūrų: 1. kai MB yra tik mažosios bendrijos narių susirinkimas, kuris kartu yra ir valdymo organas (tokiu atveju kitų organų nėra, išskyrus susirinkimo išrinktą MB atstovą, tačiau sprendimus visais MB veiklos klausimais vis tiek priima mažosios bendrijos narių susirinkimas); 2. arba MB narių susirinkimas ir vienasmenis valdymo organas – vadovas. MB vadovu gali būti MB narys arba kitas fizinis asmuo. Su MB vadovu pasirašoma civilinė paslaugų sutartis (ne darbo). MB nariai yra bendrijos steigėjai jie gali dirbti bendrijoje nesudarydami darbo sutarties, t. y. MB nariai su įmone neturi darbo santykių, o lėšų asmeniniams poreikiams gali iš bendrijos gauti išsimokėdami pelną avansu arba išsiimdami su darbo santykiais susijusių lėšų. MB apskaitą gali tvarkyti tos bendrijos narys, samdomas buhalteris (-ė) arba apskaitos įmonė. Daugiau informacijos apie šią verslo formą rasite: https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/mazoji-bendrija/ Rekomenduojame įmonę, t. y. mažąją bendriją, steigti elektroniniu būdu. Tai kur kas pigesnis, greitesnis ir paprastesnis būdas. Steigiant įmonę elektroniniu būdu, naudojamasi pavyzdiniais Ūkio ministerijos patvirtintais įmonių steigimo dokumentais, tad patiems steigėjams nereikia rūpintis jų paruošimu. Daugiau apie įmonės steigimo procedūras: https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/verslo-steigimo-proceduros.

Ekspertai

Sandra Barzdienė

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.