...

Krovinių ir automobilių vežimo verslas

Žinių bazė

2013.11.26

Noriu autovežiu vežti automobilius ir kitus krovinius Lietuvoje. Ką turėčiau atsidaryti ar įsteigti norėdamas legaliai dirbti tokį darbą? Nuo ko pradėti?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Darius Paulikas

Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai

Publikavimo data: 2013-11-26 19:53

Norint verstis krovinių, tame tarpe ir automobilių, vežimo veikla atkreiptinas dėmesys į šias sąlygas: (i) licencijos vykdyti krovininių vežimą kelių...

Publikavimo data: 2013-11-26 19:53

Norint verstis krovinių, tame tarpe ir automobilių, vežimo veikla atkreiptinas dėmesys į šias sąlygas: (i) licencijos vykdyti krovininių vežimą kelių krovininėmis transporto priemonėmis įgijimas; ir (ii) verslo formos pasirinkimas.

Licencija krovinių vežimui krovininėmis kelių transporto priemonėmis (toliau – transporto priemonės) reikalinga tik tuomet, jeigu transporto priemonės didžiausioji leidžiamoji masė, įskaitant priekabą (puspriekabę), yra didesnė kaip 3,5 tonos.

Kadangi krovinius ketinate vežti tik Lietuvos teritorijoje, tuomet Jums turėtų būti išduota licencija verstis krovinių vežimu vidaus maršrutais, suteikianti teisę vežti krovinius Lietuvos Respublikos teritorijoje transporto priemonėmis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė, įskaitant priekabą (puspriekabę), didesnė kaip 3,5 tonos. Licenciją išduoda Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Valstybinė kelių transporto inspekcija) dešimties metų laikotarpiui. Pasibaigus nurodytam laikotarpiui, licencija gali būti pratęsta.

Vežėjas (kuriuo gali būti tiek fizinis, tiek juridinis asmuo), pageidaujantis gauti licenciją, privalo atitikti visus šiuos reikalavimus:

1. Turėti faktinę ir nuolatinę buveinę ir vežėjo valdymo centrą – patalpą, kurioje laikomi dokumentai, susiję su krovinių vežimu, t. y. sutartys, apskaitos dokumentai, personalo dokumentai, dokumentai ir kt.
2. Vežėjas, vežėjo vadovas ir transporto vadybininkas (visi šie asmenys gali sutapti, jei vežėjas yra fizinis asmuo) privalo būti nepriekaištingos reputacijos, t. y. jiems nei Lietuvoje, nei užsienyje negali būti paskirta administracinė nuobauda ir jie neturi turėti teistumo už administracinius pažeidimus, nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus;
3. Turėti transporto vadybininką, kuriuo gali būti vežėjo juridinio asmens vadovas arba kitas jo darbuotojas, ar pats vežėjas fizinis asmuo;
4. Paskirtas transporto vadybininkas privalo turėti atitinkamą profesinę kompetenciją, t. y. Valstybinėje kelių transporto inspekcijoje išlaikyti profesinės kompetencijos egzaminą ir gauti tai patvirtinantį pažymėjimą;
5. Būti tinkamos finansinės būklės. Kiekvienais metais vežėjai (tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys) turi disponuoti nuosavu kapitalu, kurių vertė ne mažesnė kaip 31075 Lt, kai naudoja tik vieną kelių transporto priemonę, ir po 17 264 Lt už kiekvieną papildomai naudojamą kelių transporto priemonę. Jeigu vežėjas dar neturi naudojamų kelių transporto priemonių, jo finansinė būklė vertinama pagal tą pačią tvarką, kaip naudojant vieną kelių transporto priemonę.

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad vežėjo transporto priemonė turi būti valdoma ar naudojama nuosavybės, patikėjimo teise arba nuomos pagrindu (neteikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugų), kuri būtų įregistruota Lietuvos Respublikoje ir turėtų bendrojo naudojimo valstybinio numerio ženklus.

Atsižvelgiant į tai, kad vežimo veikla susijusi su nemaža rizika, siūlome Jums rinktis ribotos atsakomybės juridinį asmenį: mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Apie tai, kuri juridinio asmens forma Jums priimtinesnė daugiau informacijos rasite čia: http://www.bznstart.lt/klausimai/teise/803/Daiktu-perdarytu-is-nereikalingu-daiktu-prekyba-internetu

Ekspertai

Darius Paulikas

Darius Paulikas

Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.