...

Kaip atsidaryti kanceliarinių prekių parduotuvę?

Žinių bazė

2013.09.04

Norėčiau atsidaryti kanceliarinių prekių parduotuvę, nuomojamoje patalpoje. Nuo ko reikėtų pradėti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dovydas Varkulevičius

CEO / InformDebtor

Publikavimo data: 2013-09-04 14:09

Pirmiausiai turite nuspręsti, ar veiklą vykdysite turėdami individualios veiklos pažymą, ar steigsite įmonę. Pats paprasčiausias ir greičiausias būdas įteisinti veiklą...

Publikavimo data: 2013-09-04 14:09

Pirmiausiai turite nuspręsti, ar veiklą vykdysite turėdami individualios veiklos pažymą, ar steigsite įmonę. Pats paprasčiausias ir greičiausias būdas įteisinti veiklą – individuali veikla pagal pažymą.  Jūs turite užpildyti prašymą ir ne vėliau kaip pirmą veiklos dieną  jį pateikti VMĮ.
Vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą, kasmet iki gegužės 1 d. reikėtų užpildyti ir VMI pateikti metinę gyventojo pajamų mokesčio deklaraciją.

Nusprendus steigti įmonę reikėtų pasirinkti teisinę formą: Individuali įmonė (IĮ), Mažoji bendrija (MB), Uždaroji akcinė bendrovė (UAB). Apsisprendimą palengvins VšĮ „Verslios Lietuvos“ įrankis bendrasis verslo pradžios klausimynas, kurį rasite čia http://www.verslovartai.lt/lt/klausimynai/417/.
Individuali įmonė
Įstatymai nereikalauja minimalaus pradinio kapitalo todėl verslą galima pradėti turint nedideles pradines lėšas.
Individuali įmonė – neribotos atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Tai reiškia, kad už IĮ neįvykdytas prievoles Jūs atsakytumėte savo turtu. IĮ savininkas dažniausiai yra ir įmonės vadovas. Jei vadovu yra pats savininkas, su juo darbo sutartis nėra sudaroma.
Mažoji bendrija
Mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Tai reiškia, kad nariai savo turtu neatsako už neįvykdytas mažosios bendrijos prievoles. Mažąją bendriją gali steigti ne daugiau kaip 10 fizinių asmenų (gali būti ir vienas steigėjas).
Mažojoje bendrijoje  nereikalaujama turėti minimalų įstatinį kapitalą.  Mažosios bendrijos nariai moka įnašus (jų dydis ir mokėjimo tvarka nustatomi narių susirinkime), pelnas skirstomas proporcingai nario įnašo dydžiui (galima numatyti ir kitokią pelno skirstymo tvarką).
Narys gali dirbti mažojoje bendrijoje, tačiau darbo sutartis nesudaroma. Mažoji bendrija gali sudaryti darbo sutartis tik su darbuotojais, kurie nėra bendrijos nariai.
Mažoji bendrija gali būti steigiama elektroniniu būdu naudojant pavyzdinius steigimo dokumentus.

Uždaroji akcinė bendrovė
Uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Tai reiškia, kad akcininkai savo turtu neatsako už UAB neįvykdytas prievoles. Steigiant  UAB įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 10 000 Lt. Su vadovu sudaroma darbo sutartis. Uždaroji akcinė bendrovė gali būti steigiama elektroniniu būdu naudojant pavyzdinius steigimo dokumentus.

2. Kitas žingsnis – sudaryti nuomos sutartį su patalpų savininkais. Tame pačiame įrankyje taip pat galite pasitikrinti, kokios procedūros jūsų laukia.

3.  Įsigykite parduotuvei reikalingą įrangą: lentynas, stovus, kasos aparatą, kompiuterį ir, žinoma, prekes.

Ekspertai

Dovydas Varkulevičius

Dovydas Varkulevičius

CEO / InformDebtor

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.