...

Kaip atidaryti vaikų dienos centrą mini darželį? Kokie turėtų būti mano veiksmai?

Žinių bazė

2016.08.03

Norėčiau atidaryti vaikų darželį, bet kadangi jam, manau yra daugiau reikalavimų, domina užimtumo centras ikimokyklinukams. Nuo ko pradėti, kokie mano veiksmų etapai turėtų būti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Konstantinas Pečiulis

Vyresnysis konsultantas / Ernst & Young

Publikavimo data: 2016-08-03 10:52

Nors ir Jūsų vykdoma veikla bus traktuojama kaip ikimokyklinukų užimtumo centras, o ne darželis, vis tiek Jūs turite atitikti šiuos...

Publikavimo data: 2016-08-03 10:52

Nors ir Jūsų vykdoma veikla bus traktuojama kaip ikimokyklinukų užimtumo centras, o ne darželis, vis tiek Jūs turite atitikti šiuos keliamus reikalavimus:

  1. Pirmiausia Jums reikia įteisinti savo veiklą, pasirenkant teisinę formą. Šią veiklą galite vykdyti kaip fizinis asmuo su individualios veiklos pažyma arba pasirinkus įmonės teisinį statusą, pvz., mažąją bendriją, uždarąją akcinę bendrovę ar viešąją įstaigą.
  2. Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 21 straipsnio 4 d. yra nustatytos veiklų rūšys, kurioms būtinas leidimas-higienos pasas. Į šių veiklų sąrašą patenka ugdymo veikla: ikimokyklinio ugdymo veikla, bendrojo lavinimo mokyklų ugdymo veikla, vaikų neformaliojo švietimo mokyklų ugdymo veikla, profesinių mokyklų ugdymo veikla, aukštųjų mokyklų ugdymo veikla. Atsižvelgiant į tai, dar prieš pradedant veiklą, turite kreiptis į artimiausią Nacionalinio visuomenės sveikatos centro departamentą dėl leidimo-higienos paso išdavimo. Šis leidimas yra išduodamas patalpoms, esančioms konkrečiu adresu ir liudija, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus. Atkreipiame dėmesį, kad prašymą dėl šio leidimo išdavimo ir kitus dokumentus galima pateikti elektroniniu būdu per portalus www.verslovartai.lt ir www.epaslaugos.lt.

Svarbu paminėti, kad jei patalpų, kuriose numatoma vykdyti ūkinę komercinę veiklą, paskirties pogrupis pagal Nekilnojamojo turto registro duomenis neatitinka ūkinės komercinės veiklos, kuriai prašoma leidimo-higienos paso, leidimas-higienos pasas neišduodamas. Todėl, pirmiausia, Jums reikėtų rasti tinkamas patalpas šios veiklos vykdymui. Ieškant patalpų verta žinoti, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. spalio 12 d. nutarime Nr. 1178 „Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos apraše“ yra nustatyta, jog vieno ar dviejų butų ir daugiabučiame name ar jo gyvenamosiose patalpose, o taip pat viešbučių, administracinės, prekybos, kultūros, poilsio paskirties pastatuose ar patalpose, nepakeitus jų paskirties, neįrengus papildomo įėjimo, nepažeidžianti trečiųjų asmenų gyvenimo ir veiklos sąlygų, galima užsiimti  ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo (EVRK P85.10.10) veikla.

  1. Jei norėsite virš savo patalpų kabinti iškabą, ar užklijuoti ant langų užrašus su užimtumo centro pavadinimu, Jums reikės gauti leidimą įrengti išorinę reklamą, kurį išduoda savivaldybės. 
  2. Ką verta žinoti dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo? Jei gaminsite maistą vietoje, tieksite užsakytą maistą, gaminsite gėrimus, pvz. arbatą, Jums reikės turėti minėtą pažymėjimą. Šį pažymėjimą išduoda teritorinės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos.
  3. Dėl keliamų reikalavimų darbuotojams, svarbu paminėti, kad darbuotojai turi būti pasitikrinę sveikatą ir turėti tai patvirtinantį dokumentą – asmens medicininę knygelę (sveikatos pasą, forma Nr. 048/a) su gydytojo žyma „leista dirbti“.

Daugiau informacijos apie minėtus leidimus, jų išdavimą, terminus ir mokesčius bei kitus reikalavimus, taikomus šiais veiklai, rasite portale www.verslovartai.lt

Ekspertai

Konstantinas Pečiulis

Konstantinas Pečiulis

Vyresnysis konsultantas / Ernst & Young

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.