...

Galimi finansavimo šaltiniai

Žinių bazė

2020.07.23

Norint įsteigti vaikų turinčių specialiųjų poreikių dienos centrą, kokie yra pagrindiniai finansavimo šaltiniai?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Asta Slapšienė

Marketingo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“)

Premium

Publikavimo data: 2020-08-05 08:40

Tuo atveju, jei dar nesate įkūrę įmonės arba jūsų įmonė nuo įregistravimo juridinių asmenų registre veiklą vykdo iki 1 metų,...

Publikavimo data: 2020-08-05 08:40

Tuo atveju, jei dar nesate įkūrę įmonės arba jūsų įmonė nuo įregistravimo juridinių asmenų registre veiklą vykdo iki 1 metų, rekomenduojame jums pasinaudoti „Verslumo skatinimo fondo 2014-2020, finansuojamo iš Europos socialinio fondo“ (VSF2) lengvatine paskola. Šia priemone siekiama padėti fiziniams asmenims arba labai mažoms ir mažoms įmonėms pradėti ir vystyti neseniai pradėtą verslą (iki 1 metų). Tokiu atveju teikiamos iki 25 000 Eur paskolos ir nemokamos konsultacijos. Verslumo skatinimo paskolas, kurios gali būti skirtos investicijoms ir (arba) apyvartinėms lėšoms papildyti, teikia kredito unijos, kurioms atstovauja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU). Pagrindinės paskolos sąlygos: paskolos dydis – ne daugiau kaip 25 000 Eur, paskolos teikiamos ne ilgesniam kaip 120 mėn. laikotarpiui, palūkanų norma – 3 mėn. EURIBOR (tik 10 proc. paskolos daliai) + iki 3 proc. pastovi palūkanų dalis (kredito unijos marža). Taip pat, norint gauti paskolą, fizinis asmuo turi tapti kredito unijos nariu, o juridinis asmuo asocijuotu kredito unijos nariu. Norint gauti šią paskolą reikėtų: 1. Užpildyti verslo plano formą ir kartu su paraiška paskolai gauti pateikti kredito unijai (išsirinkite artimiausią kredito uniją, kuri yra konsorciume). Jei Jums reikia pagalbos užpildant verslo planą, yra teikiamos nemokamos individualios konsultacijos dėl verslo plano parengimo ir įgyvendinimo. 2. Kai turėsite verslo planą, aptarti su kredito unija visas finansavimo sąlygas (paskolos terminas, įkeičiamas turtas ir pan.). Jei Jums trūks įkeičiamo turto, kredito unija gali kreiptis į INVEGĄ individualios garantijos iki 80 proc. už Jūsų išduodamą paskolą. 3. Įkurti įmonę (jei jos dar nesate įkūrę) ar kitaip įforminti savo veiklą iki pasirašant finansavimo sutartį. 4. Finansavimo sutartį pasirašysite su kredito unija tiesiogiai. Svarbu prisiminti, kad, panaudojus šios paskolos lėšas, įmonė ar verslininkas gali kreiptis tiesiogiai į INVEGĄ ir pasinaudoti visuotinės dotacijos priemone „Subsidijos verslo pradžiai“ ir 12 mėn. gauti darbo užmokesčio išlaidų kompensaciją už pagal darbo sutartį įdarbintus darbuotojus 50 iki 75 proc.

Ekspertai

Asta Slapšienė

Asta Slapšienė

Marketingo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“)

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.