...

Ar norint prekiauti dėvėtais rūbais miesteliuose reikia individualios veiklos pažymėjimo?

Žinių bazė

2014.04.25

Noriu pradėti prekiauti dėvėtais rūbais. Planuoju važinėti po miestelius, turgelius. Ką visų pirma man reikia dabar susitvarkyti, kad viskas būtų legalu? Prašau patarimo ir paaiškinimo kas čia kaip vyksta šioje srityje aš dar naujokė.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 11:01

Pirmiausia, norint pradėti verstis bet kokiu verslu, būtina pasirinkti Jums  tinkamiausią verslo organizavimo formą. Dėl to vienas svarbiausių aspektų yra ...

Publikavimo data: 2020-01-03 11:01

Pirmiausia, norint pradėti verstis bet kokiu verslu, būtina pasirinkti Jums  tinkamiausią verslo organizavimo formą. Dėl to vienas svarbiausių aspektų yra  planuojamos veiklos masto įvertinimas. Kadangi Jūsų planuojamos veiklos mastas, sprendžiant iš klausimo, nėra didelis, siūlyčiau įregistruoti individualią veiklą. Individuali veikla gali būti vykdoma dviem alternatyviais būdais: pagal individualios veiklos pažymą arba įsigijus verslo liudijimą. Jums aktualu yra tai, kad vykdant veiklą pagal verslo liudijimą reikalaujama iš anksto sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį nepriklausomai nuo to, kiek pajamų uždirbote, tuo tarpu verčiantis individualia veikla pagal pažymą, pajamų mokestis mokamas metų pabaigoje nuo faktiškai gautų pajamų. Norint pradėti verstis rūbų prekyba, licencija ar leidimas nėra reikalingi. Bendriausi reikalavimai į rinką teikiamoms prekėms nustatyti Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme (vienas svarbiausių - į rinką teikiamų produktų saugumas). Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 patvirtintose „Mažmeninės prekybos taisyklėse“ yra nustatyti bendrieji reikalavimai norint verstis mažmenine prekyba Lietuvoje. Aktualu atkreipti dėmesį į tai, kad mažmeninė prekyba naudotomis prekėmis leidžiama tik turgavietėse, specializuotose (tik naudotoms prekėms skirtose) parduotuvėse ar skyriuose ir savivaldybės tarybos ar jos įgalioto savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytose viešosiose vietose, taip pat jeigu naudotomis prekėmis prekiaujama pagal nuotolines sutartis. Kadangi planuojate prekiauti dėvėtais rūbais, aukščiau minėtose „Mažmeninės prekybos taisyklėse“ yra numatyti higienos reikalavimai prekybai naudotomis prekėmis. Atsižvelgiant į tai, naudotos prekės turi būti švarios ir apdorotos, prie kiekvienos dėvėtų tekstilės gaminių ir avalynės siuntos turi būti pridėtas patvirtinantis dokumentas arba atitinkama žyma, patvirtinantys, kad siunta yra chemiškai apdorota. Asmenys, prekiaujantys dėvėtais tekstilės gaminiais ir avalyne, privalo įspėti vartotojus apie tai, kad prieš naudojant šias prekes pagal paskirtį jas būtina išskalbti, išvalyti ar kitaip pašalinti dezinfekavimo priemonių likučius. Tokie įspėjimai raštu turi būti pateikti ir prekybos vietose. Galiausiai, kadangi 2001 m. liepos 3 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. 372 buvo uždrausta prekyba dėvėtu apatiniu trikotažu kūdikiams ir vaikams iki 3 metų (iki 56 dydžio), dėvėta vaikiška avalyne ir minkštais žaislais, atkreipkite dėmesį, kad šių prekių rinkoje neturėtų būti. Ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio ir dėl išsamesnės konsultacijos patariu kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.