...

Vardinių rūbų bei avalynės prekyba internetu

Žinių bazė

2013.01.22

Norėčiau pradėti užsiiminėti elektronine prekyba vardiniais rūbais bei avalyne, tik turiu keletą klausimų:
1. Ar reikalingas kažkoks specialus leidimas iš gamintojų prekiauti jų gaminama produkcija?
2. Ar tiesiog galėčiau perpardavinėti prekes be jokių specialių leidimų?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-01-22 20:04

Prieš pradedant prekiauti iš ES įsigytais rūbais siūlome išsiaiškinti ar prekių ženklai yra registruoti Lietuvoje. Kadangi prekės, pažymėtos kitiems asmenims...

Publikavimo data: 2013-01-22 20:04

Prieš pradedant prekiauti iš ES įsigytais rūbais siūlome išsiaiškinti ar prekių ženklai yra registruoti Lietuvoje. Kadangi prekės, pažymėtos kitiems asmenims priklausančiais prekių ženklais, kurie registruoti Lietuvoje, yra teisėtai įsigytos Europos Sąjungos teritorijoje, pavyzdžiui, Lenkijoje, galioja vadinamoji teisių išsėmimo taisyklė, kuri reiškia, kad ženklo registracija nesuteikia jo savininkui teisės uždrausti kitam asmeniui žymėti juo prekes, kurios paties ženklo savininko arba jam sutikus yra pažymėtos ir išleistos į Europos Bendrijos rinką. Tokiomis prekėmis galima prekiauti kitose Europos Sąjungos valstybėse be prekių ženklo savininko sutikimo.

Jeigu prekes įsigytos už Europos Sąjungos ribų, pavyzdžiui, JAV, prekių ženklo savininkas turi teisę uždrausti prekiauti tokiomis prekėmis. Tokiu atveju reikia gauti prekių ženklo savininko sutikimą, kuris gali būti suteiktas licencinės sutarties arba franšizės sutarties forma. Negavus tokio sutikimo rizikuojama sulaukti reikalavimo nutraukti naudojimą ir atlyginti nuostolius.

Taigi prieš perkant tokias prekes reikia įsitikinti, ar jos teisėtai yra ES rinkoje, t. y. reikia prašyti dokumentų, patvirtinančių, kad pats gamintojas (jo įgaliotas asmuo) jas pardavė į ES rinką. Visa rizika dėl prekių ženklo savininko teisių pažeidimo tenka jų pardavėjui, t. y. tam, kuris parduoda prekes vartotojams. Jeigu atsitiktų taip, kad pardavėjas buvo apgautas jam prekes pardavusio asmens dėl jų kilmės, yra galimybė reikalauti, kad jis atlygintų nuostolius, tačiau tik tuo atveju, jeigu prekės buvo įsigytos legaliai.
Gauti sutikimą prekiauti gerai žinomų prekių ženklų gamintojų prekėmis nėra paprasta, nes jie kelia didelius reikalavimus tarpininkams. Tokiais atvejais patariama tokias prekes įsigyti iš tarpininkų, kurie jau turi teisę prekėmis prekiauti ES teritorijoje.
 

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.