...

Rūbų pirkimas iš angliškos elektroninės parduotuvės ir perpardavinėjimas Lietuvoje.

Žinių bazė

2013.04.26

Sveiki, norėčiau rūbus iš elektroninės angliškos parduotuvės perpardavinėti individualiai Lietuvoje. Ar tai būtų nelegalu, jei taip, tuomet kokių veiksmų imtis, jog tai taptų teisėta?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-04-26 20:17

Informuojame, kad tokia prekyba yra galima tik tuo atveju, jei Jūsų elektroninėje parduotuvėje perpardavinėjami rūbai yra originali produkcija, t. y....

Publikavimo data: 2013-04-26 20:17

Informuojame, kad tokia prekyba yra galima tik tuo atveju, jei Jūsų elektroninėje parduotuvėje perpardavinėjami rūbai yra originali produkcija, t. y. yra pagaminti prekių ženklų, kuriais jie pažymėti, savininko. Jei prekės klastotos, prekyba jomis bus laikoma nelegalia veikla, už kuria gresia ne tik civilinė, bet ir administracinė ar net baudžiamoji atsakomybė.

 Jei originalias prekes teisėtai įsigysite Anglijoje, tokiomis prekėmis galėsite prekiauti be prekių ženklo savininko sutikimo, kadangi tokiu atveju galios vadinamoji teisių išsėmimo taisyklė, kuri reiškia, kad ženklo registracija nesuteikia jo savininkui teisės uždrausti kitam asmeniui žymėti juo prekes, kurios paties ženklo savininko arba jam sutikus yra pažymėtos ir išleistos į Europos Sąjungos rinką.

 Vistik, prieš perkant tokias prekes reikia įsitikinti, ar jos teisėtai yra ES rinkoje, t. y. reikia prašyti dokumentų, patvirtinančių, kad pats gamintojas (jo įgaliotas asmuo) jas pardavė į ES rinką. Visa rizika dėl prekių ženklo savininko teisių pažeidimo tenka jų pardavėjui, t. y. tam, kuris parduoda prekes vartotojams. Jeigu atsitiktų taip, kad pardavėjas buvo apgautas jam prekes pardavusio asmens dėl jų kilmės, yra galimybė reikalauti, kad jis atlygintų nuostolius, tačiau tik tuo atveju, jeigu prekės buvo įsigytos legaliai.

Gauti sutikimą prekiauti gerai žinomų prekių ženklų gamintojų prekėmis nėra paprasta, nes jie kelia didelius reikalavimus tarpininkams. Tokiais atvejais patariama tokias prekes įsigyti iš tarpininkų, kurie jau turi teisę prekėmis prekiauti ES teritorijoje.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.