...

Prekes (-ių) įsigijimas iš kompanijos ne Lietuvoje ir pardavimas kitoms įmonėms Lietuvoje

Žinių bazė

2013.07.31

Laba diena, norėjau paklausti:
1) Ko reikia- verslo liudijimo, individualios veiklos pažymos, isteigti firmą ar kažko kito, norint tiekti prekes prekybos tinklams, internetinems parduotuvėms ir kitiems juridiniams bei fiziniams asmenims, perkant tas prekes iš įmonės (registruota ne ES), su kuria esu pasirašęs distributoriaus sutartį?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-07-31 12:56

Gyventojas gali užsiimti savarankiška komercine, gamybine, profesine veikla įsigijęs verslo liudijimą, jeigu tokiai veiklos rūšiai yra numatytas verslo liudijimas arba...

Publikavimo data: 2013-07-31 12:56

Gyventojas gali užsiimti savarankiška komercine, gamybine, profesine veikla įsigijęs verslo liudijimą, jeigu tokiai veiklos rūšiai yra numatytas verslo liudijimas arba įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą, jeigu Lietuvos Respublikos teisės aktuose nenustatyta, kad verčiantis atitinkamos rūšies veikla būtina įsteigti juridinį asmenį (įmonę).

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 „Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių“ (Žin., 2002, Nr. 112-4992), prekybai su juridiniais asmenimis, didmeninei prekybai (kai prekės parduodamos ne galutiniam vartotojui – gyventojui), prekybai ne verslo liudijimų išdavimo taisyklėse nurodytose prekybos vietose, verslo liudijimas nenumatytas. Todėl konkrečiu atveju gyventojas prekybos veiklą galėtų vykdyti įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą, jeigu nebus prekiaujama prekėmis, kurių prekyba yra licencijuojama (pvz., nebus prekiaujama alkoholiu, alumi, tabako gaminiais, vaistais, naftos produktais ir pan.), arba įsteigus juridinį asmenį (pvz., uždarąją akcinę bendrovę, individualią įmonę, mažąją bendriją ir kt.). Kokią veiklos formą pasirinkti, sprendžia pats gyventojas, atsižvelgdamas į teisės aktus, reglamentuojančius atitinkamą veiklą.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.