...

Planuoju atidaryti elektroninę parduotuvę

Žinių bazė

2013.06.12

Sveiki, norime atidaryti elektroninę parduotuvę, prekiaujančia medicininėmis prekėmis, tiksliau odontologijos medžiagomis ir įranga, kurios bus importuojamos iš užsienio rinkų. Kokios reikalingos licencijos ar leidimai? Ačiū

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-06-12 13:57

Visi į Europos ekonominę erdvę teikiami medicinos prietaisai turi atitikti ES direktyvų, reglamentuojančių medicinos prietaisų saugą, reikalavimus, kurių pagrindinės nuostatos yra...

Publikavimo data: 2013-06-12 13:57

Visi į Europos ekonominę erdvę teikiami medicinos prietaisai turi atitikti ES direktyvų, reglamentuojančių medicinos prietaisų saugą, reikalavimus, kurių pagrindinės nuostatos yra perkeltos į sveikatos apsaugos ministro įsakymais patvirtintas Lietuvos medicinos normas (Medicinos prietaisų saugos techninius reglamentus).
 
Vadovaujantis Lietuvos medicinos normomis, kuriose reglamentuojami reikalavimai medicinos prietaisams bei jų teikimas į rinką, Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) duomenis apie teikiamus į rinką medicinos prietaisus turi pateikti kiekvienas juridinis asmuo, atsakingas už medicinos prietaisų pateikimą į rinką, kuris:
1.1. turi registruotą veikos vietą LR teritorijoje ir teikia į rinką žemiau nurodytus medicinos prietaisus savo vardu;
1.2. yra asmens, gaminančio, surenkančio, sterilizuojančio žemiau nurodytus medicinos prietaisus ir neturinčio registruotos veiklos vietos Europos ekonominės erdvės valstybėje narėje, įgaliotasis atstovas, turintis registruotą veiklos vietą Lietuvos Respublikoje.
 
Akreditavimo tarnybai turi pateikti duomenis apie šiuos medicinos prietaisus:
1. gaminamus I klasės medicinos prietaisus;
2. gaminamus pagal užsakymą medicinos prietaisus;
3. surenkamus pagal jų paskirtį ir pagal gamintojų pateiktus nurodymus, pažymėtus ženklu „CE“, medicinos prietaisus, pateikiamus rinkai kaip sistemas ar procedūrinius rinkinius;
4. sterilizuojamas sistemas ar procedūrinius rinkinius arba kitus ženklu „CE“ pažymėtus medicinos prietaisus, kurie pagal gamintojų nurodymą turi būti prieš naudojimą sterilizuoti;
5. gaminamus in vitro diagnostikos medicinos prietaisus;
6. gaminamus medicinos prietaisus veikimui įvertinti; 
7. pagal užsakymą gaminamus akyvuosius implantuojamuosius medicinos prietaisus.
 
Jeigu ateityje planuojate prekiauti medicinos prietaisais, kurie nepatenka į aukščiau išvardytų medicinos prietaisų sąrašą, ir medicinos įrenginių netiekiate savo vardu arba kaip įgaliotasis atstovas, licencija ar leidimas nėra reikalingi. Tačiau pardavėjas privalo užtikrinti, kad tiekiamos į rinką prekės atitinka teisės aktų nustatytus reikalavimus, nes tai jo pareiga.
 
Papildomai informuojame, kad prekių pardavimas internetu turi tam tikrų ypatumų, kadangi sutartys yra sudaromos elektroniniu būdu. Sutarčių sudarymą elektroniniu būdu reglamentuoja LR ūkio ministro 2001 m. rugpjūčio 17 d. įsakymu Nr. 258 patvirtintos Daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklės ir Civilinis kodeksas.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.