...

Odontologo turinčio MB paslaugų teikimas kitose klinikose

Žinių bazė

2016.10.30

Esu odontologė, kuri dirba šiuo metu keliose įmonėse samdoma darbuotoja. Ar aš galiu įsteigti MB neturėdama pati klinikos ir už savo suteiktas gydymo paskaugas gauti apmokėjimus iš kliniku, kuriose dirbu į MB saskaita?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Aušra Maliauskaitė-Embrektė

Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Publikavimo data: 2016-10-30 19:20

Mažosios bendrijos (toliau-MB) steigimą, valdymą, veiklą, pertvarkymą, pabaigą ir šios įmonės dalyvių (narių) teises ir pareigas reguliuoja Lietuvos Respublikos mažųjų...

Publikavimo data: 2016-10-30 19:20

Mažosios bendrijos (toliau-MB) steigimą, valdymą, veiklą, pertvarkymą, pabaigą ir šios įmonės dalyvių (narių) teises ir pareigas reguliuoja Lietuvos Respublikos mažųjų bendrijų įstatymas (toliau – Įstatymas). Įstatymo II skyrius numato veiksmus, kuriuos atlikus mažoji bendrija yra laikoma įsteigta. Visų pirmą, MB steigėjų gali būti ne daugiau kaip 10; MB buveinė turi būti Lietuvos Respublikoje; MB steigimo teisinis pagrindas yra Įstatymo nustatyta tvarka steigėjų sudaryta mažosios bendrijos steigimo sutartis arba steigimo aktas; MB įregistruojama Juridinių asmenų registre po to, kai sudaryta MB steigimo sutartis, pasirašyti steigiamos MB nuostatai ir Juridinių asmenų registro tvarkytojui pateikti įstatymų nustatyti MB registruoti reikalingi dokumentai. Taigi, steigėjas steigimo dokumentuose numatęs, jog vykdys odontologijos paslaugų veiklą, gali steigti MB nepriklausomai nuo to, ar yra veiklai skirtų patalpų. Įstatymas MB steigimui numato reikalavimą numatyti tik pačios MB bendrijos buveinę, o ne veiklos vykdymo vietą.

Odontologijos paslaugų teikimo veiklą reglamentuoja Lietuvos Respublikos odontologijos praktikos įstatymas ir Odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų licencijavimo taisyklės, patvirtintos 2004 m. rugsėjo 6 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-624.

Odontologijos paslaugų teikimo veiklą reglamentuojantys teisės aktai nenumato imperatyvaus reikalavimo, kad šią veiklą vykdytų ir paslaugas teiktų tik fizinis asmuo. Tačiau, atkreiptinas dėmesys, kad odontologijos veikla yra licencijuojama ir tam, kad MB galėtų šias paslaugas teikti turi gauti įstaigos licenciją.
Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Aušra Maliauskaitė-Embrektė

Aušra Maliauskaitė-Embrektė

Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.