...

Noriu prekiauti vaikiškais rūbais su animacinių herojų atvaizdais

Žinių bazė

2016.10.03

Prekiauju vaikiškais rūbais pagal individualios veiklos pažymą. Noriu legaliai prekiauti rūbais su populiarių animacinių herojų atvaizdais, kaip pvz.”žmogus-voras”, “kempiniukas”, “pakalikai” ir pan . Ar tam reikalinga leidimas, licencija ar pan.? Ar galima perparduoti tokius rūbus , įsigijus juos iš licenciją turinčio didmenininko?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Publikavimo data: 2020-01-02 10:47

Taip, norint naudoti animacinių filmų herojų atvaizdus ant rūbų, būtina gauti licencijas. Tokie herojai gali būti saugomi autorių teisėmis arba...

Publikavimo data: 2020-01-02 10:47

Taip, norint naudoti animacinių filmų herojų atvaizdus ant rūbų, būtina gauti licencijas. Tokie herojai gali būti saugomi autorių teisėmis arba kaip registruoti prekių ženklai. Naudodami juos be licencijos, pažeistumėte autorių teisių turėtojo ar prekių ženklo savininko teises ir galėtumėte sulaukti reikalavimo nutraukti neteisėtus veiksmus bei atlyginti nuostolius. Jeigu rūbus įsigijote iš asmens (didmenininko), turinčio teisę naudoti tokius atvaizdus ir platinti rūbus toje teritorijoje, galite juos perparduoti. Tačiau rekomenduočiau įsitikinti, kad distributorius tokias teises turi, bei į sutartį su juo įtraukti atitinkamas nuostatas (distributoriaus patvirtinimą, atsakomybę, jeigu paaiškėtų priešingai ir jūs dėl to sulauktumėte pretenzijų). Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką. Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Ekspertai

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.