...

Norėčiau atidaryti parduotuvę Daugpilyje Latvijoje , kokie reikalavimai ir teisinės formos?

Žinių bazė

2012.05.16

Turiu individualią įmonę Lietuvoje , mažmeninė prekyba avalyne ir kt. odos gaminiais.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2012-05-16 12:43

Plėstis į Latviją, teisiniu požiūriu siūlytinos tokios galimybės: 1) Ribotos atsakomybės bendrovė (angl. Limited Liability Company), 100 proc. valdoma Lietuvos...

Publikavimo data: 2012-05-16 12:43

Plėstis į Latviją, teisiniu požiūriu siūlytinos tokios galimybės:

1) Ribotos atsakomybės bendrovė (angl. Limited Liability Company), 100 proc. valdoma Lietuvos bendrovės. Įstatymais tokioms bendrovėms nustatytas 2 000 latų (apie 2 800 eurų) minimalus akcinis kapitalas, jos valdymo organai – akcininkų susirinkimas (ar vienas savininkas lietuvis) ir valdyba (gali būti skiriamas vienas asmuo, lietuvis ar kitas ne Latvijos pilietis). Minimalūs steigimo mokesčiai – apie 180 eurų (skubos tvarka – apie 470 eurų).

2) Uždaroji akcinė bendrovė (angl. Joint Stock Company), 100 proc. valdoma Lietuvos bendrovės. Įstatymais nustatytas minimalus akcinis kapitalas – 25 000 latų (apie 35 000 eurų). Bendrovę valdo akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba (mažiausiai 3 nariai) ir valdyba (kaip ir ribotos atsakomybės bendrovėse, gali būti vienas žmogus, nebūtinai Latvijos pilietis). Steigimo mokestis – 250 latų (apie 350 eurų).

Pagrindiniai dokumentai steigiant bendrovę: sprendimas steigti bendrovę (pateikiama informacija dėl stebėtojų tarybos ir valdybos narių) ir įstatai (įstatymai numato minimalius reikalavimus įstatų turiniui, tačiau akcininkas turi teisę nustatyti savo sąlygas, kiek jos neprieštarauja įstatymams). Latvijos bendrovių registrui taip pat būtina pateikti lietuviškus dokumentus, patvirtinančius Lietuvos bendrovės įsteigimą ir jos atstovų įgaliojimus (būtina juos išversti į latvių kalbą). Atkreiptinas dėmesys, kad čia pateikiami bendrieji principai, o priklausomai nuo to, kokią bendrovės formą pasirinksite, gali reikėti papildomų veiksmų ar leidimų.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.