...

MB, ne PVM mokėtojas ir pardavimas fiziniam asmeniui

Žinių bazė

2020.02.09

Laba diena,
MB, ne PVM mokėtoja prekiauja papuošalais internetu. Pirkėjai – fiziniai asmenys iš Lietuvos, ES ir kitų pasaulio šalių. Ar reikia pardavimus apmokestinti PVM?
P.S. 2019 m. apyvarta apie 1000 EUR.

Ta pati MB, ne PVM mokėtoja, gauna s-tą iš Facebook už reklamą, kurioje nurodomas “reverse charge VAT “. Ar reikia registruotis PVM mokėtoju? Ar reikia teikti PVM deklaracijas?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Mališauskas

Mokesčių teisės ekspertas / Rödl & Partner

Publikavimo data: 2020-02-14 15:56

Laba diena, Pateikiu atsakymus į jūsų klausimus: 1. Ar reikia pardavimus apmokestinti PVM? Vadovaujantis Lietuvos Respublikos PVM įstatymo 71 str....

Publikavimo data: 2020-02-14 15:56

Laba diena, Pateikiu atsakymus į jūsų klausimus: 1. Ar reikia pardavimus apmokestinti PVM? Vadovaujantis Lietuvos Respublikos PVM įstatymo 71 str. 2 dalimi, jei vykdant ekonominę veiklą per paskutinius 12 mėnesių jūsų gautas atlygis neviršijo 45 000 EUR, neprivalote registruotis PVM mokėtoju, o tiekiamų prekių (įskaitant ir prekes tiekiamas į ES ar trečiąsias šalis) neprivalote apmokestinti PVM. 2. PVM apskaičiavimas atvirkštiniu būdu. Vadovaujantis PVM įstatymo 92 str. 10 dalimi ir 95 str. 2 dalimi, mažajai bendrijai, kaip apmokestinamajam asmeniui, kyla prievolė apskaičiuoti ir sumokėti PVM už iš Lietuvoje neįsikūrusio užsienio asmens (pvz. facebook) įsigytas paslaugas. Norint tinkamai įvykdyti šią prievolę, mažoji bendrija iki kito mėnesio 25 dienos turi pateikti „Pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju neįregistruoto asmens mokėtino pridėtinės vertės mokesčio apyskaitą“ (forma FR0608), kurioje reikia užpildyti 19 eilutę (įrašyti nuo įsigytų paslaugų apskaičiuotą PVM sumą) ir šią formą pateikti VMI elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS). Mokėtinas PVM turėtų būtų sumokėtas į VMI sąskaitą iki kito mėnesio 25 dienos. Informaciją apie PVM sumokėjimą VMI galite rasti čia https://www.vmi.lt/cms/biudzeto-pajamu-surenkamoji-saskaita Nepaisant to, prievolė registruotis PVM mokėtoju dėl įsigyjamų paslaugų mažajai bendrijai nekyla.

Ekspertai

Mantas Mališauskas

Mantas Mališauskas

Mokesčių teisės ekspertas / Rödl & Partner

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.