...

Mažosios bendrijos uždarymas

Žinių bazė

2013.06.29

Sveiki, taip nutiko kad su MB partneriu pradėjo skirtis intersai, nutarėme, kad uždaryti būtų geriausia išeitis, pelno neturėjome. Kur reikia kreiptis ir kokius domkumentus reikia pateikti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-06-29 18:59

Nusprendus užbaigti mažosios bendrijos veiklą, vadovaujantis LR mažųjų bendrijų įstatymu, mažoji bendrija turi būti likviduojama. Sprendimą nutraukti mažosios bendrijos veiklą...

Publikavimo data: 2013-06-29 18:59

Nusprendus užbaigti mažosios bendrijos veiklą, vadovaujantis LR mažųjų bendrijų įstatymu, mažoji bendrija turi būti likviduojama. Sprendimą nutraukti mažosios bendrijos veiklą ir ją likviduoti gali priimti mažosios bendrijos narių susirinkimas kvalifikuota balsų dauguma, kuri nurodyta mažosios bendrijos nuostatuose.

Tokiu atveju mažoji bendrija likviduojama Civilinio kodekso nustatytais juridinių asmenų likvidavimo pagrindais. Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad mažosios bendrijos narių susirinkimas negali priimti sprendimo likviduoti nemokią mažąją bendriją. Tokiu atveju, kai norima likviduoti nemokią, t. y. bankrutavusią mažąją bendriją, ji likviduojama LR įmonių bankroto įstatyme nustatyta tvarka.

Nuo sprendimo likviduoti mažąją bendriją priėmimo dienos ji įgyja likviduojamos mažosios bendrijos statusą. Narių susirinkimas, priėmęs sprendimą likviduoti mažąją bendriją, privalo paskirti likvidatorių (juo gali būti ir ne mažosios bendrijos narys). Jeigu skiriama keletas likvidatorių, sudaroma likvidacinė komisija. Būtent šiuo atveju likvidatoriais gali būti skiriami tik mažosios bendrijos nariai ir vienas iš likvidatorių skiriamas likvidacinės komisijos pirmininku. Nuo likvidatoriaus paskyrimo ar likvidacinės komisijos sudarymo mažosios bendrijos valdymo organas netenka įgaliojimų.

Pažymėtina, kad apie priimtą sprendimą likviduoti mažąją bendriją likvidatorius (likvidacinė komisija) turi viešai paskelbti mažosios bendrijos nuostatuose nurodytame šaltinyje tris kartus ne mažesniais kaip 30 dienų intervalais arba paskelbti vieną kartą ir pranešti visiems mažosios bendrijos kreditoriams raštu. Likvidatorius yra įpareigotas atlikti ir kitus, su mažosios bendrijos likvidavimu susijusius veiksmus (įregistruoti Juridinių asmenų registre likviduojamos mažosios bendrijos statusą, atsiskaityti su mažosios bendrijos kreditoriais, atgauti gautinas sumas iš mažosios bendrijos skolininkų, jei tokių yra, užsakyti pažymą iš VMI, kad mažoji bendrija atsiskaitė su biudžetais ir pinigų fondais, sutvarkyti mažosios bendrijos trumpai ir ilgai saugomus dokumentus bei atiduoti ilgai saugomus dokumentus į teritorinį savivaldybės archyvą, uždaryti mažosios bendrijos banko sąskaitą, sunaikinti antspaudą ir pan.).

Po atsiskaitymo su kreditoriais likęs mažosios bendrijos turtas, jei tokio liktų, būtų padalijamas tarp Jūsų ir partnerio proporcingai įnašų dydžiui, buvusiam sprendimo likviduoti mažąją bendriją priėmimo dieną. Likviduota mažoji bendrija pasibaigia nuo jos išregistravimo iš Juridinių asmenų registro. Tuo tikslu reikalinga patiekti Juridinių asmenų registrui prašymą ir susijusius dokumentus (sprendimą dėl likvidavimo, archyvo pažymą ir kt.).

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.