...

Mažosios bendrijos civilinė paslaugų sutartis

Žinių bazė

2013.08.08

Mažosios bendrijos civilinė paslaugų sutartis su vadovu. MB yra vienintelis steigejas, narys, vadovas (vienasmenis valdymas), kuris neturi su bendrija sudaręs darbo sutarties. Tokiu atveju reikia sudaryti civilinę paslaugų sutartį. Ar tai reiškia, kad vienintelis MB narys, vadovas sudaro sutartį su savimi, paskirdamas save vadovu? Kada reikia informuoti Registrų centrą? Kaip galima išimti pelną ir lėšas? Kokia procedūra?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-08-08 16:50

Mažoji bendrija (toliau – MB), kitaip negu, pavyzdžiui, uždaroji akcinė bendrovė, neprivalo turėti vadovo. Pagal Mažųjų bendrijų įstatymo 12 str....

Publikavimo data: 2013-08-08 16:50

Mažoji bendrija (toliau – MB), kitaip negu, pavyzdžiui, uždaroji akcinė bendrovė, neprivalo turėti vadovo. Pagal Mažųjų bendrijų įstatymo 12 str. 2 d., MB valdymo struktūra gali atrodyti taip: a) tik MB narių susirinkimas; b) MB narių susirinkimas ir vienasmenis valdymo organas – MB vadovas.

Pasirinkimą, ar turėti tik vieną MB organą – MB narių susirinkimą, ar turėti papildomai ir vadovą, lemia konkretūs poreikiai. Tais atvejais, kai yra daugiau nei vienas narys, neturint vadovo gali būti nepatogu priimti sprendimus, todėl esant išplėtotai veiklai patogiau, kai kasdienę MB ūkinę ir komercinę veiklą užtikrina vadovas.

Tais atvejais, kai MB yra vienas narys, MB patogu valdyti ir neturint vadovo. Tokiu atveju visus MB sprendimus vienasmeniškai priima vienintelis narys, todėl MB valdymo prasme vadovą verta turėti tik tuomet, kai vieninteliam MB nariui yra reikalingas kitas asmuo – vadovas, kuris užtikrintų MB kasdienę ūkinę ir komercinę veiklą.

Sprendžiant, ar MB reikia turėti valdymo organą – vadovą, vertėtų atsižvelgti ne tik į valdymo poreikius, bet ir į kitus aspektus. Pavyzdžiui, nors MB pelno skirstymas yra lankstus ir pelnas gali būti išmokamas avansu, jei MB per finansinius metus patiria nuostolių, MB nario avansu paimtas pelnas turi būti grąžinamas (MBĮ 26 str., 6 d.), todėl tam tikrais atvejais gali būti patogiau vadovui (kuris, gali būti ir tas pats asmuo kaip vienintelis MB narys) mokėti atlygį, už kurį mokėtino gyventojų pajamų mokesčio bendrasis tarifas yra toks pat, kaip ir pelno mokesčio bendrasis tarifas – 15 proc.

MB vadovą skiria MB narių susirinkimas. Jei MB vadovo paskyrimas nurodomas MB steigimo akte, atskirai priimti sprendimo dėl MB vadovo paskyrimo nereikia ir MB vadovas laikomas išrinktu nuo MB įregistravimo.

Su MB vadovu turi būti pasirašoma paslaugų sutartis, kurią pasirašo MB vadovas ir MB nariu susirinkimo įgaliotas asmuo. Šios sutarties Registrų centrui pateikti nereikia. Pažymėtina, kad MB esant poreikiui turėti darbuotojų su jais, kitaip nei su vadovu, turėtų būti sudaromos darbo sutartys, kurių pagrindu susiklostytų darbo santykiai, kurių apmokestinimas yra didelis.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.