...

Man 30 metų norėčiau įsteigti naują verslą- užkandinę namelyje iš rastų šalia kelio. Kokių dokumentų reikia?

Žinių bazė

2016.04.25

Norėčiau sužinoti ar galėčiau gauti paramą būdama 30 metų ir kokie dokumentai būtų reikalingi įsteigti verslui?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Ieva Krivickaitė

Teisininko padėjėja / Advokatų kontora „Sorainen“

Publikavimo data: 2016-04-25 18:23

Reikalingi dokumentai: -Veiklos forma Prieš pradedant rengti veiklos dokumentus, reikėtų nuspręsti, kokią veiklos formą pasirinksite. Galimi keli variantai: individuali veika...

Publikavimo data: 2016-04-25 18:23

Reikalingi dokumentai:

-Veiklos forma

Prieš pradedant rengti veiklos dokumentus, reikėtų nuspręsti, kokią veiklos formą pasirinksite. Galimi keli variantai: individuali veika (InV) arba juridinis asmuo, populiariausi: mažoji bendrija (MB) ir uždaroji akcinė bendrovė (UAB) (plačiau apie veiklos formas skaitykite: http://www.bznstart.lt/klausimai/teise/3134/Kaip-iteisinti-savo-veikla-maisto-dalijimosi-platformose).
Veiklos formos pasirinkimas lemia ir reikiamus dokumentus, todėl, jei pasirinkote:
InV – reikės užpildyti ir valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) patekti prašymą išduoti verslo liudijimą arba įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą. O prireikus pateikti papildomus dokumentus. Tai padaryti galite ir internetu, VMI savitarnos svetainėje, VMI teritoriniame padalinyje arba paštu. Dokumentų pavyzdžius galite rasti VMI interneto svetainėje;
MB – pirmiausia parengiama Steigimo sutartis (steigimo aktas, jei MB steigia vienas asmuo), jos pagrindu paruošiami MB nuostatai, kurių pagrindu toliau veiks MB. Pavyzdines dokumentų formas rasite Ūkio ministerijos (ŪM) interneto svetainėje (https://ukmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/verslo-aplinka/imoniu-teise/pavyzdiniai-steigimo-dokumentai);
UAB – dokumentų formos sutampa su MB, tačiau jie skiriasi savo turiniu. Pirmiausia, parengiama steigimo sutartis (steigimo aktas, jei steigėjas vienas asmuo), vėliau UAB įstatai. Jų pavyzdines formas taip pat rasite ŪM svetainėje.
Kiti dokumentai reikalingi vykdyti užkandinės veiklą
Maisto tvarkymo subjekto pažymėjimas (Pažymėjimas). Šiuos pažymėjimus turi turėti visos viešojo maitinimo įmonės bei visi maistą gaminantys, ruošiantys, parduodantys asmenys. Pažymėjimą išduoda Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinis padalinys (VMVT) subjektui pateikus prašymą bei kitus reikalingus dokumentus (Maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu, Maisto tvarkymo proceso aprašymą, dokumentus, reglamentuojančius rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų principais pagrįstą savikontrolės sistemą) ir VMVT pareigūnams atlikus tyrimą. Už Pažymėjimą reikės sumokėti nuo 14 EUR iki 28 EUR. Daugiau informacijos rasite: http://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/dokumentai-pradedant-veikla/maisto-tvarkymo-subjekto-patvirtinimo-pazymejimas.
Jei užkandinėje planuojate prekiauti alkoholiu ar tabako gaminiais, reikėtų pasirūpinti ir Licencijomis verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais/tabako gaminais (Licencijos). Licencijas išduoda savivaldybė, kurios teritorijoje veiks planuojama užkandinė. Kadangi išdavimo tvarka priklauso nuo kiekvienos savivaldybės visą reikiamą informacija rasite savivaldybės interneto puslapiuose. Svarbu tai, jog šios licencijos išduodamos tik juridiniams asmenims.
Taip pat reikės tapti PVM mokėtoju ir VMI pateikti numatytos formos prašymą.
 
-Parama verslui

Lietuvoje verslo plėtojimui amžiaus apribojimo nėra, todėl ir 18, ir 30, ir 60 metų asmenys turi vienodas galimybes gauti paramą verslui pradėti. Pradedant verslą, galima gauti ES siūlomas paramas verslui pradėti.
Daugiau informacijos apie siūlomas paramos formas, reikalavimus ir gavimo galimybes galite rasti atsakymuose į kitus užduotus klausimus, skiltyje „Finansavimas“ ir paramą teikiančių subjektų interneto svetainėse.
Atkreipiame dėmesį, kad šis atsakymas yra informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas advokatų kontoros SORAINEN ar jos teisininko teisine konsultacija.

Ekspertai

Ieva Krivickaitė

Ieva Krivickaitė

Teisininko padėjėja / Advokatų kontora „Sorainen“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.