...

Laba diena, kokios licenzijos reikia norint prekiauti iš atliekų gaminamais daiktais?

Žinių bazė

2013.07.10

Medžiagos neperku ir kasos čekių gauti negaliu. Medžiagos ieškau pas pažįstamus, darau iš senų drabužių. Kaip visa tai apiforminti jei manęs internetinė parduotuvė paprašė aksesuarų ir nori juos perparduoti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-07-10 15:11

Atsakant į Jūsų klausimą, svarbu nustatyti, kokią tiksliai veiklą norėtumėte vykdyti. Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje, patvirtintame 2007 m. spalio 31...

Publikavimo data: 2013-07-10 15:11

Atsakant į Jūsų klausimą, svarbu nustatyti, kokią tiksliai veiklą norėtumėte vykdyti. Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje, patvirtintame 2007 m. spalio 31 d. Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus įsakymu Nr. DĮ-226, yra nustatytas ekonominės veiklos rūšių sąrašas. Būtent nuo šiame sąraše išdėstytų ekonominės veiklos rūšių priklauso, kokią verslo organizavimo formą pasirinkti, pavyzdžiui, vykdyti individualią veiklą pagal verslo liudijimą ar pagal pažymą, steigti juridinį asmenį, taip pat nustatant, ar Jūsų pageidaujama vykdyti veikla yra licencijuojama.

Pasirenkant verslo organizavimo formą (individuali veikla, pasirinktos teisinės formos juridinio asmens steigimas), reikėtų atsižvelgti tiek į norimos vykdyti veiklos pobūdį, tiek į turimo kapitalo dydį, mokestinį reguliavimą, ribotos/ neribotos atsakomybės pobūdį ir kt. esminius dalykus.

Pastebima, kad individuali veikla suprantama kaip gyventojo vykdoma savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Tokią veiką galima vykdyti nustatyta tvarka įregistravus individualią veiklą (individualią veiklą pagal pažymą) arba įsigijus verslo liudijimą. Atkreiptinas dėmesys, jog veiklų, kuriomis galima verstis turint verslo liudijimą, pasirinkimas yra ribotas, tuo tarpu individuali veikla pagal pažymą suteikia daugiau pasirinkimo galimybių ir galima verstis iš esmės bet kokio pobūdžio veikla, išskyrus įstatymų numatytas išimtis, kuomet tam tikra veiklą gali vykdyti tik juridiniai asmenys. Apsisprendus steigti juridinį asmenį (uždarąją akcinę bendrovę, mažąją bendriją, individualią įmonę ar kt.), reikia atsižvelgti į jau minėtus aspektus, kaip kad planuojamos veiklos pobūdis, jos mastas, juridinio asmens atsakomybės laipsnis, taikomi mokesčiai ir kt.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.