...

Kokių leidimų reikia norint prekiauti ledais iš ledų vežimėlio miesto centre?

Žinių bazė

2013.06.11

Kokia verslo forma geriausia pasirinkti ir kokiu papildomu leidimu reikia?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-06-11 09:36

Norint verstis jūsų nurodytu verslu, galima tik įregistravus juridinį asmenį arba užsiimant individualia veikla. Sprendžiant, kokią verslo formą pasirinkti, reikia...

Publikavimo data: 2013-06-11 09:36

Norint verstis jūsų nurodytu verslu, galima tik įregistravus juridinį asmenį arba užsiimant individualia veikla. Sprendžiant, kokią verslo formą pasirinkti, reikia atsižvelgti į tokius aspektus, kaip veiklos pobūdis, kapitalas, mokesčiai, atsakomybės laipsnis, veiklos vykdymo sudėtingumo laipsnis. Atsižvelgiant į Jūsų norimo verstis veiklos pobūdį ir kitus numanomus aspektus, steigti juridinį asmenį nėra būtina. Tokią veiklą vykdyti galima užsiimant individualia veikla.

Užsiimti individualia veikla galima dviem būdais, tai yra įsigijus verslo liudijimą arba verstis individualia veikla pagal pažymą. Verslo liudijimas – tai dokumentas, patvirtinantis, jog esate sumokėję fiksuotą mokestį už verslo liudijimą ir tam tikrą laikotarpį galite verstis jame nurodyta veikla, parduoti savo gamybos prekes, teikti paslaugas gyventojams ir juridiniams asmenims. Norint įsigyti verslo liudijimą, tereikia sumokėti įsigijimo mokestį bei privalomą sveikatos draudimo įmoką. Individualios veiklos vykdymo pažymėjimas – tai dokumentas, patvirtinantis, kad galite verstis neribotą laikotarpį nurodyta savarankiška veikla, kuria siekiama gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos ir jai būdingas tęstinumas.

Individualios veiklos atveju nuo pelno mokamas Gyventojų pajamų mokestis (priklausomai nuo veiklos tipo 5 arba 15 proc.), Socialinio draudimo mokestis (28,5 proc. nuo pusės pelno) bei privalomojo sveikatos draudimo mokestis (9 proc. nuo pusės pelno). Atsižvelgiant į situaciją, patogiausia Jūsų veiką vykdyti pagal verslo liudijimą. Kalbant apie juridinių asmenų formas, jų yra labai įvairių, tačiau, vis dėlto sugalvojus steigti juridinį asmenį, labiausiai patartina rinktis mažąją bendriją, atsižvelgiant į tai, jog mažoji bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo, jai įsteigti nėra minimalaus kapitalo reikalavimo, taip pat jai įsteigti yra taikoma pakankamai paprasta procedūra ir taip toliau.

Atsakant į klausimą apie būtinus leidimus, pažymima, jog reikėtų gauti leidimą prekiauti viešoje vietoje, kuris išduodamas savivaldybės, kurios teritorijoje norima prekiauti, tarybos sprendimu nustatyta tvarka. Taigi, minėtų leidimų išdavimo tvarką bei rinkliavų dydį nustato kiekviena savivaldybė atskirai pagal savivaldybės tarybos patvirtintus nuostatus. Dėl šio leidimo išdavimo ir kitų reikalavimų, susijusių su tokio leidimo išdavimu, kreipkitės į tą savivaldybę, kurios teritorijoje norite vykdyti veiklą.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.