...

Kokių dokumentų reikia atsidaryti mėsos parduotuvę?

Žinių bazė

2015.09.21

Parduotuvėje būtų prekiaujama rūkytais mėsos gaminiais.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 10:40

Pradedant verslą itin svarbu pasirinkti tinkamą verslo organizavimo formą. Jei veiklos neplanuojate plėsti iki didesnių mastų, labiau rekomenduočiau įregistruoti individualią...

Publikavimo data: 2020-01-03 10:40

Pradedant verslą itin svarbu pasirinkti tinkamą verslo organizavimo formą. Jei veiklos neplanuojate plėsti iki didesnių mastų, labiau rekomenduočiau įregistruoti individualią veiklą arba įsteigti mažąją bendriją. Jeigu nuspręsite verslą pradėti pagal individualios veiklos formą, prekybą vykdyti rekomenduočiau pasirinkus individualios veiklos pažymą, nes prekyba pagal verslo liudijimą galima tik turgavietėse ar tik nuo laikinų prekybos įrenginių. Siekiant ribotos atsakomybės (t. y. verslo nesėkmės atveju juridinis asmuo atsakytų tik įmonės, bet ne savininkų asmeniniu turtu), rekomenduočiau įsteigti mažąją bendriją (MB) arba uždarąją akcinę bendrovę (UAB), jeigu ketinate vykdyti platesnio masto prekybą. Jūsų planuojama veikla, remiantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu „Dėl maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimų patvirtinimo“ 4 punktu, laikoma maisto tvarkymu. Vykdant šią veiklą, kuri apima maisto gamybą, pakavimą, fasavimą, vežimą, laikymą, saugojimą, pardavimą ir kt. galima tik turint maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Dėl pažymėjimo gavimo reikia kreiptis į teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir jai pateikti dokumentus, nurodytus minėtame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymo 15 – 17 straipsniuose. 
Galiausiai svarbu atsižvelgti ir į tai, kad tiekiami į rinką ir parduodami maisto produktai turi būti tinkamai paženklinti bei tinkamai nurodomos jų kainos. Pagrindiniai reikalavimai numatyti: (i.) Lietuvos higienos normoje „Maisto produktų ženklinimas“ bei (ii.) Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklėse. Tik nusprendus, kokiu būdu (kaip supakuoti ar sufasuoti), kokiose prekybos vietose, kokiais kiekiais bus pardavinėjami rūkytos mėsos gaminiai, galima nurodyti ir privalomas maisto produktų ženklinimo ir kainų nurodymo  taisykles, atsižvelgus į pasirinktą atvejį. Pažymiu, kad ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio, todėl išsamesnės konsultacijos patariame kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.