...

Kokios turistinės stovyklavietės įkūrimo taisykles?

Žinių bazė

2016.02.17

Sveiki. 2015 metais įsigijau ūkininko pažymėjimą bei žemes ūkio paskirties sklypą 0,65 ha su prūdu ~5 arai ir iki upės 500 metrų. Norėčiau įkurti turistinę stovyklavietę su keliomis pavėsinėmis, pirtimi bei pramogų aikštele (tinklinis, smėliadėže, vaikų aikštele). Aišku būtu WC. Sakykite kokių reikėtų leidimų gauti įkūrimui ir kaip kokio tipo ūkinę veiklą registruoti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laura Matuizaitė

Teisininko padėjėja / Advokatų kontora „Sorainen“

Publikavimo data: 2016-02-17 09:45

Kuriant turistinę stovyklavietę turite atkreipti dėmesį į šiuos dalykus: Sklypo paskirtis turi būti rekreacinio naudojimo Lietuvos Respublikos Turizmo įstatymas numato,...

Publikavimo data: 2016-02-17 09:45

Kuriant turistinę stovyklavietę turite atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

Sklypo paskirtis turi būti rekreacinio naudojimo
Lietuvos Respublikos Turizmo įstatymas numato, jog turizmo ir poilsio infrastruktūros objektai (pavyzdžiui, pavėsinės, pirtys), taip pat vandens telkiniai bei jų pakrantės yra priskiriami rekreaciniams turizmo ištekliams. Tuo tarpu viena iš žemės ūkio paskirties sklypo rūšių yra rekreacinio naudojimo žemės sklypai, kuriuose gali būti vykdoma kaimo turizmo veikla, teikiamos su ja susijusios paslaugos. Jūsų turimo žemės ūkio sklypo naudojimo būdas turi būti suformuotas kaip rekreacinio naudojimo žemės sklypas. Norint pakeisti žemės sklypo naudojimo būdą (jei jis šiuo atveju nėra rekreacinio naudojimo), reikia pateikti prašymą nekilnojamojo turto registro tvarkytojui pakeisti nekilnojamojo daikto kadastro duomenis.

Objektai turi būti kaimo turizmo veiklai vykdyti skirti statiniai
Rekreacinio naudojimo būdo žemės ūkio sklypai yra tinkami nurodytų objektų statybai, tačiau tik tuo atveju, jei statinių paskirties dokumentuose bus nurodyta, jog šie statiniai yra skirti kaimo turizmo veiklai vykdyti. Kaimo turizmo pastatai tiesiogiai nėra priskiriami pastatams, skirtiems žemės ūkio veiklai vykdyti, todėl rekreacinio naudojimo žemės sklype norint statyti kaimo turizmo pastatus, neprivaloma rengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą kaimo turizmo statinių vietai parinkti.

Veikla galima tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims
Verstis kaimo turizmo veikla ir būti veiklos objektų naudotojais visuomenės ar verslo tikslais gali tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys, kurie teikia poilsio ar kitas turizmo paslaugas. Dėl šios priežasties, norint vertis kaimo turizmo veikla, įkuriant ir naudojant stovyklavietes turistiniais tikslais, reikalingas verslo liudijimas ar individualios veiklos pažymėjimas, verstis konkrečia turizmo veikla, arba juridinio asmens steigimas, kurio veiklos tikslai būtų turizmo paslaugų teikimas.

Paplūdimio steigimas
Prie vandens telkinio įrengus paplūdimį, kurio paslaugos būtų reklamuojamos, priežiūra būtų priskirta šio paplūdimio savininkui ar valdytojui. Tokiu atveju privalėtų būti įkurtos persirengimo, higienos, atliekų surinkimo ir kiti paplūdimio infrastruktūros elementai.

Apgyvendinimo paslaugos
Nusprendus teikti ir apgyvendinimo paslaugas (pavyzdžiui, pastate, kuriame bus įkurta pirtis, įrengti miegamuosius, kuriuose bus vykdoma apgyvendinimo veikla) kaip turizmo paslaugų rūšį reguliavimas šiek tiek skirtųsi.

Šie klausimai yra pakankamai platūs ir reikalauja atskiros išsamios analizės, todėl jiems galima skirti atskirą individualią konsultaciją. Tuo tarpu atkreipiame dėmesį, kad šis atsakymas yra informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas advokatų kontoros SORAINEN ar jos teisininko teisine konsultacija. Jeigu būtų poreikis individualiai konsultacijai, kviečiame kreiptis į mūsų kontorą – atskiro susitikimo metu galėtume suteikti profesionalią konsultaciją už standartinį įkainį.

Ekspertai

Laura Matuizaitė

Laura Matuizaitė

Teisininko padėjėja / Advokatų kontora „Sorainen“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.