...

Kokie reikalingi leidimai prekiauti turguje?

Žinių bazė

2017.02.09

Kokie leidimai reikalingi prekiauti turguje sode užaugintais vaisiais ir daržovėms? Ar reikalinga pajamų ir išlaidų knyga? Ar reikia imti individualios veiklos pažymą? Kaip paprasčiau galima pradėti prekybą turguje?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-02-09 13:40

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo savo veiklos įregistravimo, pasirenkant tam tikrą teisinę formą. Prekybą galite vykdyti kaip fizinis asmuo, turintis verslo...

Publikavimo data: 2017-02-09 13:40

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo savo veiklos įregistravimo, pasirenkant tam tikrą teisinę formą. Prekybą galite vykdyti kaip fizinis asmuo, turintis verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą.
Norint prekiauti turgavietėje savo išaugintais vaisiais ir daržovėmis turite turėti ūkininko pažymėjimą arba kitokį dokumentą, patvirtinantį žemės valdos nuosavybę. Tokiai prekybai keliami reikalavimai yra išdėstyti Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministro įsakyme „Dėl prekyviečių, prekiaujančių žemės ūkio ir maisto produktais, darbo taisyklių patvirtinimo (Žin., 2009, Nr. 61-2442) ir „Prekybos savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais viešose vietose rekomendacijų aprašas“ (Žin., 2009, Nr. 61-2443). Taip pat svarbu paminėti, kad turite turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, asmens higienos mokymų pažymėjimą, medicininę knygutę, kad esate pasitikrinęs sveikatą. Dėl leidimo prekiauti turgavietėje, reikia kreiptis tiesiogiai į konkrečios turgavietės administratorių.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 1283 „Dėl kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nereikalaujama naudoti kasos aparatų ir pirkėjui nereikalaujant išduoti pinigų priėmimo kvitų arba kitų vietoj jų naudojamų apskaitos dokumentų, asmenims, prekiaujantiesiems savo (nuosavybės teise priklausančiame ar kitais teisėtais pagrindais naudojamame) namų valdos žemės sklype, mėgėjų sodo sklype arba kitoje žemės ūkio valdoje (ūkyje), kurių ekonominis dydis neviršija 1 ekonominio dydžio vieneto, kaip ši sąvoka apibrėžta Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatyme, išaugintais žemės ūkio produktais ir iš jų pagamintais maisto produktais, jeigu prekiautojas prekybos vietoje turi dokumentus, patvirtinančius žemės valdymą arba naudojimą, ir asmens dokumentą.

Asmenys, kurie savo veiklos pajamoms apskaityti nenaudoja kasos aparato, privalo pildyti Gyventojo individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą.

Ekspertai

Živilė Baušienė

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.