...

Kokie reikalavimai užsiimant laikrodžių taisykla?

Žinių bazė

2013.02.08

Ar laikrodžio apyrankė yra laikoma laikrodžio detale, tokia kaip laikrodžio stiklas, auselė, galvutė? Dirbu su verslo liudijimu įvairių tipų laikrodžių ir juvelyrinių dirbinių taisymas St EVRK klasė 95.25, kodas 041. Atlieku laikrodžių taisymo paslaugas. Noriu sužinoti, ar laikrodžio apyrankė yra laikoma laikrodžio detale, nes laikrodžio be apyrankės niekas nenešioja; klientas pasikeisti apyrankių negali, nes neturi įrankių. Ar galiu turėti apyrankių (kaip detalių) ir jas keisti klientams dirbdamas pagal miinėtą patentą.
Taip pat norėčiau sužinoti ar reikalingas papildomas verslo liudijimas (jei taip koks), norint pakeisti maitinimo elementą termometrui, skaičiavimo mašinėlei ar klausos aparatui (elementai tokie pat dedami ir laikrodžiams).

Ar galiu klientui duoti maitinimo elementą laikrodžiui, jei jis sutinka už elementą susimokėti su įdėjimo paslaugos kaina?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-02-08 23:03

Pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių, įvairių tipų laikrodžių ir juvelyrinių dirbinių taisymas (EVRK 95.25) priskiriamas 95 EVRK skyriui. Į jį...

Publikavimo data: 2013-02-08 23:03

Pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių, įvairių tipų laikrodžių ir juvelyrinių dirbinių taisymas (EVRK 95.25) priskiriamas 95 EVRK skyriui. Į jį taip pat patenka elektroninės įrangos, tokios kaip kompiuteriai ir skaičiavimo mašinos, bei išorinės įrangos remontas (patenka į 95.11 EVRK klasę). Įvairių tipų laikrodžių ir juvelyrinių dirbinių taisymo veikla apima įvairių tipų laikrodžių ir jų dalių, tokių kaip įvairių medžiagų laikrodžių korpusai ir įdėklai; laiko rodymo mechanizmų ir chronometrų ir pan., taisymą; juvelyrinių dirbinių taisymą. Prekių pardavimo santykiai vykdant laikrodžių ir juvelyrinių dirbinių taisymo, elektroninės, elektroninės ir optinės įrangos remonto komercinę veiklą, nėra numatyti. Įteisinti mažmeninę prekybą ne parduotuvėse, kioskuose ar prekyvietėse reikalingas atskiras ekonominės veiklos rūšies kodas.

2012 m. liepos 11 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 861 patvirtintų Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių atitinkamai 54 ir 60 punktai numato teisę verstis elektroninės įrangos remonto (EVRK 95.11) ir laikrodžių ir juvelyrinių dirbinių taisymo (EVRK 95.25) veikla pagal verslo liudijimą. Teisė užsiimti elektroninės ir optinės įrangos remonto veikla (EVRK 33.13), į kurią patenka matavimo, tikrinimo, bandymo ir navigacijos įrangos, klausos aparatų remontas ir techninė priežiūra. Ši klasė nepriskiriama veikloms, kuriomis gali būti verčiamasi pagal verslo liudijimą. Išduotas verslo liudijimas suteikia teisę verstis verslo liudijime nurodytos rūšies veikla. Siekiant vykdyti visas minėtas komercinės veiklos rūšis, reikalinga įgyti individualios veiklos pažymą. Prieš pradedant vykdyti individualią veiklą, apie tai turi būti informuotas mokesčių administratorius.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.