...

Kokie reikalavimai prekiaujant iš namų?

Žinių bazė

2013.03.20

Kokie reikalavimai prekiaujant iš namų? Noriu pradėti prekiauti moteriškais aksesuarais internet. Kokių dokumentų man reikia? Ar imti patentą? Skelbimai būtų publikuojami tam specialiai sukurtoje feisbuko paskyroje ir manodrabužiai.lt. Visa produkcija būtų perkama iš vietos didmenininkų ar siunčiama iš svetur. Pradinės planuojamos pajamos per mėnesį – 1 000 Lt. Savo parduotuvės ar oficialaus puslapio atsidaryti neketinu.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-03-20 11:18

Visų pirma noriu atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu gyventojas įsigyja drabužių kaip prekių, turėdamas tikslą jas perparduoti, ir tokia...

Publikavimo data: 2013-03-20 11:18

Visų pirma noriu atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu gyventojas įsigyja drabužių kaip prekių, turėdamas tikslą jas perparduoti, ir tokia veikla verčiasi savarankiškai tęstinį laikotarpį, laikoma, kad gyventojas vykdo individualiąją veiklą. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, toliau – GPMĮ) 2 str. 7 dalyje individualioji veikla apibrėžiama kaip savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė ar gamybinė veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį.

Individualiąją veiklą gyventojas gali vykdyti arba pagal verslo liudijimą (beje, iki 2003 metų tai buvo jūsų minėtas patentas, nuo 2003 metų patentą pakeitė verslo liudijimas), arba pagal pažymą. Kadangi ketinate užsiimti e. prekyba (prekybinių santykių forma, kurioje tarpusavyje susijusios šalys sąveikauja vien tik elektroniniu būdu naudodamos informacines technologijas), individualioji veikla pagal verslo liudijimą negalima. Todėl užsiimdami drabužių prekyba internete turėtumėte vykdyti individualiąją veiklą pagal pažymą arba rinktis kitą verslo formą.

Prieš pradėdami vykdyti individualiąją veiklą pagal pažymą apie tai turite informuoti mokesčių administratorių, pateikdami įregistravimo į Mokesčių mokėtojų registrą/išregistravimo iš Mokesčių mokėtojų registro prašymo formą FR0792. Įregistravę individualiąją veiklą pagal pažymą, tvarkydami buhalterinę apskaitą, turite vadovautis Buhalterinės apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis finansų ministro 2003 m. vasario 17 d. įsakymu Nr. 1K-040 „Dėl gyventojų, besiverčiančių individualiąja veikla (išskyrus verslo liudijimus), buhalterinės apskaitos taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 18-785).

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.