...

Kokie reikalavimai norint prekiauti iš Europos sąjungos atvežtais pašarais augintiniams ir žirgams?

Žinių bazė

2017.07.13

Ar reikia išsiimti specialius leidimus Lietuvoje? Ir kokių sertifikatų reikia reikalauti iš tiekėjų? Ar yra papildomi apribojimai prekiaujant internetu?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Ina Smalinskienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-07-13 11:27

Tiekiami į rinką pašarai skirstomi į pašarines žaliavas, kombinuotuosius pašarus, pašarų priedus, premiksus ir vaistinius pašarus. Valstybinė maisto ir veterinarijos...

Publikavimo data: 2017-07-13 11:27

Tiekiami į rinką pašarai skirstomi į pašarines žaliavas, kombinuotuosius pašarus, pašarų priedus, premiksus ir vaistinius pašarus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vykdo valstybinę pašarų tiekimo į rinką kontrolę, siekdama užtikrinti, kad būtų laikomasi šią veiklą reglamentuojančių teisės aktų, gyvūnų sveikatos ir gerovės taisyklių.
Negalima tiekti į rinką, perdirbti ar naudoti pašarų priedų, jei nėra išduodamas leidimas pagal Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento  (EB) Nr. 1831/2003  II skyriaus 3 straipsnį. Pašarų priedus, kuriems yra išduotas leidimas, galima rasti pašarų priedų registre. 
Ūkio subjektas vykdantis didmeninę prekybą atvežtais iš ES pašarais turi registruotis pašarų ūkio subjektų registre kodu KPT – tiekiantys rinkai kombinuotuosius pašarus. Pašarų ūkio subjektų įregistravimas neprivalomas mažmeninei prekybai gyvūnų augintinių ėdalu. Ūkio subjektų prašymus dėl įregistravimo ir patvirtinimo priima jų veiklos teritorijose esančios teritorinės VMVT.
Pašarų ūkio subjektų registravimas vykdomas vadovaujantis Žemės ūkio ministro 2010 m. birželio 3 d. įsakymu Nr. 3D-536 patvirtintomis Ūkio subjektų, kurie verčiasi pašarų veikla, įregistravimo taisyklėmis. 
Ūkio subjektai vykdantys didmeninę prekyba turi turėti iš gamintojų pašarų originalų atitikties sertifikatą, atitikties deklaraciją ar kitą dokumentą, kuriuo patvirtinama pašaro sauga ir kokybė, o vykdantys mažmeninę prekyba reikalauti šių dokumentų iš tiekėjų.
Rinkai tiekti galima tik paženklintus pašarus. Gyvūnų augintinių ėdalo ženklinimo etiketė turi būti pastebima, aiškiai įskaitoma, neištrinama ir pateikiama lietuvių kalba, gerai matomoje vietoje ant pakuotės, talpyklos ar prie jos pritvirtinta. Ženklinimo etiketėje turi būti nurodoma: pašarų rūšis, už ženklinimo rekvizitus atsakingo pašarų verslo operatoriaus vardas bei pavardė arba įmonės pavadinimas ir adresas, jeigu yra, už ženklinimą atsakingo asmens įmonės patvirtinimo numeris, partijos identifikavimo numeris, grynasis kiekis, išreikštas masės vienetais, pašarų priedų sąrašas, drėgnis, gyvūnų, kuriems skirtas ėdalas rūšys arba kategorijos, tinkamo naudojimo instrukcijos, jeigu gamintojas nėra už ženklinimo rekvizitus atsakingas asmuo pateikiamas gamintojo vardas bei pavardė arba įmonės pavadinimas ir adresas, gamintojo patvirtinimo numeris, minimali saugojimo trukmė, pašarinių žaliavų iš kurių sudarytas ėdalas sąrašas, nurodomas nemokamas telefono numeris arba kitos ryšių priemonės, kuriuo pirkėjai galėtų gauti papildomos informacijos. 
Pašarų ženklinimo reikalavimai yra išdėstyti  Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2011 m. vasario 22 d. įsakymo  Nr. 3D-147 ,,Dėl Žemės ūkio ministro 2004 m. lapkričio 3 d. įsakyme Nr. 3D-596 „Dėl pašarų, skirtų specialiosioms gyvūnų mitybos reikmėms, ženklinimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“.
Prekiaujant internetu taikomos tos pačios taisyklės kaip ir vykdant didmeninę ir mažmeninę prekyba.
Sandėliavimo paskirties pastatai – pastatai, pagal savo tiesioginę paskirtį naudojami sandėliuoti: saugyklos, bendro naudojimo sandėliai, specialūs sandėliai, kiti pastatai, naudojami produkcijai laikyti ir saugoti. Jei pašarai sandėliuojami atskirose patalpose, tai šios patalpos turi būti sandėliavimo paskirties patalpos ir atitikti šiai veiklai nustatytus reikalavimus.

Ekspertai

Ina Smalinskienė

Ina Smalinskienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.