...

Kokie dokumentai reikalingi norint pradėti gaminti ir eksportuoti vienkartinę tarą?

Žinių bazė

2017.05.25

Pavyzdžiui, vienkartinius popierinius puodelius.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-05-25 15:11

Pirmiausia turite įteisinti savo veiklą pasirenkant tam tikrą teisinę formą. Nors šią veiklą vykdyti galite ir kaip fizinis asmuo su...

Publikavimo data: 2017-05-25 15:11

Pirmiausia turite įteisinti savo veiklą pasirenkant tam tikrą teisinę formą. Nors šią veiklą vykdyti galite ir kaip fizinis asmuo su individualios veiklos pažyma, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad planuojate savo gaminius eksportuoti, rekomenduojame rinktis įmonės teisinį statusą.

Vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2015 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. B1-647 „Dėl pranešimo (notifikavimo) apie su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų gamintojus ir (ar) tiekėjus, Lietuvos Respublikoje gaminančius ir (ar) tiekiančius su maistu besiliečiančius gaminius ir medžiagas, tvarkos aprašo patvirtinimo“, su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų gamintojai turi Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai raštu, elektroniniu paštu, faksu ar kitomis elektroninėmis priemonėmis pateikti pranešimą apie su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų gamintoją ar tiekėją ir duomenis apie gaminamus ar patiekiamus produktus. Pagrindinis teisės aktas, nustatantis bendrus saugos ir inertiškumo principus visoms su maistu besiliečiančioms medžiagoms ir gaminiams, yra Reglamentas (EB) Nr. 1935/2004.

Svarbu paminėti, kad vienkartiniai puodeliai turi būti gaminami laikantis gerosios gamybos praktikos (Reglamentas (EB) Nr. 2023/2006), kad juos naudojant į maisto produktus neišsiskirtų tokie sudedamųjų medžiagų kiekiai, kurie galėtų kelti pavojų žmonių sveikatai, nepriimtinai pakeisti maisto sudėtį. Šiuo Reglamentu siekiama gamyboje užtikrinti nuolatinę su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų atitiktį jiems taikomiems reikalavimams:

  • Svarbu, kad patalpos atitiktų paskirtį ir personalas būtų informuotas apie kritinius gamybos etapus;
  • Įdiegta kokybės užtikrinimo ir kokybės kontrolės sistema;
  • Tinkamų pradinių žaliavų parinkimas su atitinkamu įvertinimu, kad galutinis produktas būtų saugus ir inertiškas.

Lietuvos higienos norma HN 16:2011 „Medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, specialieji sveikatos saugos reikalavimai“  nustato specialiuosius reikalavimus atitinkamoms medžiagoms ir gaminiams, skirtiems liestis su maistu ir jų tyrimo metodus. Šios higienos normos VII skyriuje yra nustatyti reikalavimai taikomi Lietuvos Respublikoje pagamintam ir importuotam iš valstybių ne Europos Sąjungos narių, išskyrus Islandijos Respublikos, Lichtenšteino Kunigaikštystės ir Norvegijos Karalystės, popieriui ir kartonui, skirtam liestis su maistu. Atsižvelgiant į tai, kad planuojate gaminti vienkartinius puodelius iš popieriaus, rekomenduojame susipažinti su šia higienos norma.

Ekspertai

Živilė Baušienė

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.