Kokie dokumentai reikalingi norint pradėti gaminti ir eksportuoti vienkartinę tarą?
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Živilė Baušienė
Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva
Publikavimo data: 2017-05-25 15:11
Pirmiausia turite įteisinti savo veiklą pasirenkant tam tikrą teisinę formą. Nors šią veiklą vykdyti galite ir kaip fizinis asmuo su...
Publikavimo data: 2017-05-25 15:11
Pirmiausia turite įteisinti savo veiklą pasirenkant tam tikrą teisinę formą. Nors šią veiklą vykdyti galite ir kaip fizinis asmuo su individualios veiklos pažyma, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad planuojate savo gaminius eksportuoti, rekomenduojame rinktis įmonės teisinį statusą.
Vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2015 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. B1-647 „Dėl pranešimo (notifikavimo) apie su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų gamintojus ir (ar) tiekėjus, Lietuvos Respublikoje gaminančius ir (ar) tiekiančius su maistu besiliečiančius gaminius ir medžiagas, tvarkos aprašo patvirtinimo“, su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų gamintojai turi Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai raštu, elektroniniu paštu, faksu ar kitomis elektroninėmis priemonėmis pateikti pranešimą apie su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų gamintoją ar tiekėją ir duomenis apie gaminamus ar patiekiamus produktus. Pagrindinis teisės aktas, nustatantis bendrus saugos ir inertiškumo principus visoms su maistu besiliečiančioms medžiagoms ir gaminiams, yra Reglamentas (EB) Nr. 1935/2004.
Svarbu paminėti, kad vienkartiniai puodeliai turi būti gaminami laikantis gerosios gamybos praktikos (Reglamentas (EB) Nr. 2023/2006), kad juos naudojant į maisto produktus neišsiskirtų tokie sudedamųjų medžiagų kiekiai, kurie galėtų kelti pavojų žmonių sveikatai, nepriimtinai pakeisti maisto sudėtį. Šiuo Reglamentu siekiama gamyboje užtikrinti nuolatinę su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų atitiktį jiems taikomiems reikalavimams:
Lietuvos higienos norma HN 16:2011 „Medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, specialieji sveikatos saugos reikalavimai“ nustato specialiuosius reikalavimus atitinkamoms medžiagoms ir gaminiams, skirtiems liestis su maistu ir jų tyrimo metodus. Šios higienos normos VII skyriuje yra nustatyti reikalavimai taikomi Lietuvos Respublikoje pagamintam ir importuotam iš valstybių ne Europos Sąjungos narių, išskyrus Islandijos Respublikos, Lichtenšteino Kunigaikštystės ir Norvegijos Karalystės, popieriui ir kartonui, skirtam liestis su maistu. Atsižvelgiant į tai, kad planuojate gaminti vienkartinius puodelius iš popieriaus, rekomenduojame susipažinti su šia higienos norma.