Kokie dokumentai, licencijos reikalingi norint nuomoti teminius drabužius savo namuose (patalpose)?
2012.10.17
Mūsų šeima nori užsiimti teminių vakarėlių drabužių nuoma. Iš pradžių nuomosime namų sąlygomis, kol sustiprėsime. Kokie yra reikalavimai, įstatymai? Ar yra sveikatos arba draudimo reikalavimų? Tiesiog nežinome, nuo ko pradėti, o jau norime reklamuotis ir nepažeisti jokių įstatymų, negauti piniginių baudų.
Temos: Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė
Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”
Publikavimo data: 2020-01-03 11:31
Drabužių nuomos paslaugos, kurias teikiant siekiama pelno, laikytinos ūkine komercine veikla. Norint vykdyti tokią veiklą reikėtų pasirinkti vieną iš šių...
Publikavimo data: 2020-01-03 11:31
Drabužių nuomos paslaugos, kurias teikiant siekiama pelno, laikytinos ūkine komercine veikla. Norint vykdyti tokią veiklą reikėtų pasirinkti vieną iš šių veiklos formų: įsteigti uždarąją akcinę bendrovę, mažąją bendriją, individualiąją įmonę arba įregistruoti individualiąją veiklą. Teikiant drabužių nuomos paslaugas nereikia specialių leidimų ar licencijų, nes drabužių nuoma nėra įtraukta į licencijuojamų veiklų sąrašą. Lietuvos Respublikos teisės aktai taip pat nenustato pareigos turėti civilinės atsakomybės ar kitos rūšies draudimą vykdant šią veiklą. Patalpų savininkas ar nuomininkas patalpas turėtų naudoti pagal paskirtį. Priešingu atveju kyla rizika pažeisti kitų butų (patalpų) savininkų teisės. Todėl prieš pradėdami vykdyti ūkinę komercinę veiklą vertėtų pakeisti patalpų paskirtį iš gyvenamosios į komercinę. Manytina, kad gyvenamųjų patalpų paskirties į komercinę nereikėtų keisti, jei ūkinei ir komercinei veiklai būtų naudojama mažiau nei 50 proc. gyvenamųjų patalpų ploto. Ūkinei ir komercinei veiklai naudojant daugiau nei 50 proc. patalpų ploto atsiranda pareiga pakeisti patalpų paskirtį. Patalpų paskirties keitimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos statybų įstatymas. Remiantis šio įstatymo 20 str. 1 d. 13 p., keičiant pastato (patalpos, patalpų) paskirtį, kai atliekami tik statinio paprastojo remonto darbai arba neatliekami jokie statybos darbai, turi būti rengiamas pastato (patalpos, patalpų) paskirties keitimo projektas. Šiam projektui reikalingas statybą leidžiantis dokumentas – rašytinis įgalioto valstybės tarnautojo pritarimas. Rašytiniai pritarimai pastato (patalpos, patalpų) paskirties keitimo projektui privalomi visais atvejais. Dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo reikėtų kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje yra patalpos, administraciją ir pateikti prašymą, paskirties keitimo projektą, statinio kadastro duomenų bylą ir statinio bendraturčių, t. y. kitų butų ar patalų savininkų, sutikimus.