...

Kokią verslo formą rekomenduotumėte pasirinkti, jei planuoju atidaryti antikvarinių daiktų parduotuvę?

Žinių bazė

2011.11.30

Ketiname nuomotis komercinės paskirties patalpas. Versle dirbs šeimos nariai: vyras, žmona ir pilnamečiai vaikai.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2011-11-30 23:37

Šiuo atveju rekomenduotume pasirinkti uždarosios akcinės bendrovės (UAB) teisinę formą. Pasirinkę šią teisinę formą, jūs ir jūsų šeimos nariai, būdami...

Publikavimo data: 2011-11-30 23:37

Šiuo atveju rekomenduotume pasirinkti uždarosios akcinės bendrovės (UAB) teisinę formą. Pasirinkę šią teisinę formą, jūs ir jūsų šeimos nariai, būdami UAB akcininkai, už UAB prievoles atsakytumėte tik ta suma, kurią sumokėjote už UAB akcijas. Tuo tarpu nusprendę steigti individualią įmonę rizikuotumėte žymiai daugiau – visu steigėjo turtu, t. y. praktiškai visu savo šeimos turtu.
Steigiant UAB, steigėjas gali būti vienas ar abu sutuoktiniai, jų vaikai arba visi šeimos nariai kartu ir pan. Visi steigėjai turi pas notarą pasirašyti steigimo sutartį (žinoma, nebūtinai visi vienu metu) arba suteikti įgaliojimą trečiajam asmeniu atlikti steigimo veiksmus.
Norint įregistruoti UAB, reikia gauti buveinės adresą (dėl jo suteikimo galima tartis su komercinių patalpų nuomotoju ar įrašyti tokį leidimą į pačią patalpų nuomos sutartį), suformuoti ne mažiau kaip 10 000 litų UAB įstatinį kapitalą, išrinkti UAB vadovą. Patvirtinus steigimo dokumentų paketą pas notarą, dokumentai teikiami Juridinių asmenų registrui UAB registracijai atlikti.
Kadangi planuojate prekiauti antikvariniais daiktais, atkreipiame dėmesį, kad tokią veiklą UAB (nors ir įregistruota Juridinių asmenų registre) galės vykdyti tik gavusi Kultūros paveldo departamento išduotą licenciją. Kad gautumėte licenciją, svarbiausia turėti šiai veiklos rūšiai tinkamas patalpas.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.