...

Kokia teisinė forma tinkama Anglijos įmonei atidaryti padalinį Lietuvoje?

Žinių bazė

2013.06.19

Sveiki ! Nedidelė įmonė, isikūrusi Anglijoje, norėtų plėsti savo veiklą ir pradėti prekybą Lietuvoje.
Veikla yra susijusi su kompiuterine technika (nauji ir naudoti kompiuteriai , ju remontas , gal net ir šiek tiek kitokios buitinės technikos). Taigi, norima atidaryti nedidelį ofisiuką Lietuvoje (Kaune), kuriame kartu būtų nedaug pardavimo pavyzdžių ir tuo pačiu galima būtų pateikti prekių, kurias galima užsakinėti, sąrašą. Del internetinio puslapio dar neapsispręsta – ar naudoti įmonės , įsikūrusios Anglijoje , puslapį , ar kažką turėt ir savo (greičiausiai kazkoks puslapėlis turėtų būti). Koki padalinį tikslingiausia įkurti Lietuvoje atsižvelgiant į Lietuvos įstatymus ir mokesčius? Tai yra kokia verslo forma būtų tinkama Lietuvoje šiai veiklai vykdyti, ar būtina atidaryti padalinį, tuomet kaip? Ar tiesiog užtenka išssiimti individualią veiklą pagal pažymą, išsonuomoti patalpas ir veikti? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-06-19 09:08

Nusprendus plėsti bendrovės, įkurtos Anglijoje, veiklą ir galvojant apie tinkamą tokios plėtros formą pirmiausia reikia apsispręsti, ar Lietuvoje kuriamam „padaliniui“...

Publikavimo data: 2013-06-19 09:08

Nusprendus plėsti bendrovės, įkurtos Anglijoje, veiklą ir galvojant apie tinkamą tokios plėtros formą pirmiausia reikia apsispręsti, ar Lietuvoje kuriamam „padaliniui“ svarbu būti siejamam su Anglijoje įkurta bendrove, ar ne. Nuo atsakymo į šį klausimą priklauso ir pasirinktina veiklos forma.

Jei, nesiekiate būtinai išlaikyti panašius abiejų įmonių pavadinimus, neplanuojate nurodyti, jog esate Anglijoje įkurtos įmonės atstovai Lietuvoje, nenaudosite bendro internetinio puslapio, tada tokiai veiklai vystyti visiškai pakanka individualios veiklos pažymos. Šis būdas pasižymi paprastesne registracija (reikia tik ne vėliau kaip pirmą veiklos dieną informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją apie tokią veiklą, pateikiant atitinkamos formos prašymą). Šiai veiklos formai taikomi tokie mokesčiai ir įmokos:  valstybinio socialinio draudimo (“Sodros”) įmoka – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 5 952 Lt/mėn.; privalomasis sveikatos draudimas – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90 Lt/mėn (nepriklausomai nuo gautų pajamų); gyventojų pajamų mokestis – 5%; PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju) – 21%. Pažymėtina, kad iš pajamų, gautų 2013 m., galima atimti 30% veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi aukščiau nurodyti mokesčiai ir įmokos. Be abejo, turint daugiau kaip 30% sąnaudų ir jas pagrindžiančius tinkamus dokumentus, iš pajamų galima atimti visą sąnaudų sumą ir tokiu atveju apmokestinama tik likusi pajamų dalis.

Tačiau, jei siekiate išlaikyti sąsają su Anglijoje įkurta bendrove, tada rekomenduotumėme steigti dukterinę bendrovę (uždarosios akcinės bendrovės forma) arba Anglijoje įkurtos įmonės filialą Lietuvoje. Atkreiptinas dėmesys, jog organizuoti veiklą šiuo būdu yra ir sudėtingiau, nei veikti pagal individualios veiklos pažymą (sudėtingesnė uždarosios akcinės bendrovės registravimo tvarka, reikalavimas parengti bendrovės steigimo dokumentus ir kt.), ir brangiau (steigiant uždarąją akcinę bendrovę reikia turėti 10 000 litų minimalų įstatinį kapitalą, taip pat lėšų notaro ir VĮ Registrų centro paslaugoms apmokėti). Taip pat organizuojant veiklą uždarosios akcinės bendrovės būdu ir gavus pelno  (su sąlyga, kad bendrovės pajamos per metus neviršija 1 mln. litų), reikės mokėti 5% pelno mokestį, o nusprendus išmokėti akcininkui dividendus, privaloma išskaičiuoti ir į biudžetą sumokėti 20% dydžio mokestį nuo paskirtų išmokėti dividendų. Priėmus darbuotojų, reikėtų mokėti gyventojų pajamų mokestį (15%), dalis privalomojo sveikatos draudimo (6%) ir Sodros įmokų (3%) būtų išskaičiuojamos iš darbuotojo atlyginimo, tačiau likusi Sodros įmokos dalis (30,98%) ir įmoka į Garantinį fondą (0,2%) bus darbdavio (bendrovės) mokesčių našta.

Atkreiptinas dėmesys, jog steigti Anglijoje įkurtos įmonės filialą atsižvelgiant į atliktinus formalumus yra dar sudėtingiau nei steigti uždarąją akcinę bendrovę (pavyzdžiui, steigiant filialą reikia pateikti ir jį steigiančios Anglijos įmonės dokumentus, kuriuos tvirtinti turi notaras, Anglijos įmonės paskutinių metų finansinę atskaitomybę ir kt.), tačiau mokestinis reglamentavimas yra labai panašus į uždarųjų akcinių bendrovių, pavyzdžiui, priėmus darbuotojų mokami tie patys mokesčiai. Filialas nuo uždarosios akcinės bendrovės skiriasi tuo, jog yra laikomas ne atskiru juridiniu asmeniu, o struktūriniu juridinio asmens padaliniu, todėl jame, pavyzdžiui, nėra akcininkų.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.