Kokią teisinę formą siūlytumėte rinktis jei veiklos pobūdis būtų baldų gamyba (šeimos verslas)?

Žinių bazė

2012.12.17

Kokią teisinę formą siūlytumėte rinktis jei veiklos pobūdis būtų baldų gamyba. Baldai būtų parduodami internetu – juridiniams ir fiziniams asmenims iš Lietuvos ir kitų ES šalių. Šioje veikloje dalyvautų keletas šeimos narių, o planuojamos metinės pajamos viršytų 200 000 litų.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2012-12-17 23:25

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad Jūsų nurodyta veikla, t. y. baldų gamyba ir prekyba internetu, gali verstis tiek fiziniai...

Publikavimo data: 2012-12-17 23:25

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad Jūsų nurodyta veikla, t. y. baldų gamyba ir prekyba internetu, gali verstis tiek fiziniai asmenys, veikdami pagal individualios veiklos pažymą, tiek juridiniai asmenys, pvz. įsteigus individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Vertinant, kurią teisinę formą pasirinkti, turėtų būti įvertinama keletas svarbių aspektų, tokių kaip civilinės atsakomybės ribojimas, veiklos pradžios kaštai, veiklos apskaitai keliami reikalavimai, mokami mokesčiai ir pan. Kadangi Jūs nurodote, jog šioje veikloje planuoja dalyvauti keletas šeimos narių ir planuojama pradėti šeimos verslą, palankiausia teisinė forma būtų mažoji bendrija.

Atkreiptinas dėmesys, kad Jūsų nurodytos veiklos vykdymą reglamentuoja nemažai Lietuvos Respublikos teisės aktų, kurių keliamus reikalavimus turi atitikti vykdoma veikla ir jos metu pagaminti daiktai. Bendruosius saugos reikalavimus į rinką tiekiamoms prekėms nustato Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymas. Taip pat vykdant prekybą internetu privaloma laikytis mažmeninę prekybą Lietuvoje reglamentuojančių Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų Mažmeninės prekybos taisyklių reikalavimų, prekių ženklinimo tvarką nustatančių Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklių reikalavimų. Taip pat pažymėtina, kad sutarčių sudarymą elektroniniu būdu reglamentuoja Daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklės.

Atsižvelgiant į tai, kad Jūs planuojate prekes parduoti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES valstybėse narėse, pažymėtina, kad kiekviena valstybė turi teisę nustatyti skirtingas mažmeninės prekybos taisykles, taip pat gali skirtis su vartotojų teisių apsauga susiję įstatyminiai reikalavimai. Taigi kiekvienu atveju, prieš pradedant prekybą atskirose ES valstybėse narėse, patartina pasidomėti jose galiojančiais ir atitinkamą veiklą reglamentuojančiais teisės aktais ir jų keliamais reikalavimais.

Kadangi Jūsų planuojamos metinės pajamos viršytų 200 000 litų, atkreiptinas dėmesys, jog tokiu atveju Jums iškiltų pareiga registruotis PVM mokėtoju ir sumokėti PVM nuo pajamų sumos, viršijančios 155 000 litų per metus.




Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.