...

Kokią teisinę formą pasirinkti teikiant batutų paslaugą?

Žinių bazė

2013.06.06

Norime užsiimti batutų nuoma ir vykdyti jų pardavimus. Kokią veiklos forma tinkamiausia?

Dėkoju už atsakymą

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-06-06 12:51

Pastebėtina, kad batutų nuoma įeina į Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 77.21 klasę – „poilsio ir sporto reikmenų nuoma ir išperkamoji...

Publikavimo data: 2013-06-06 12:51

Pastebėtina, kad batutų nuoma įeina į Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 77.21 klasę – „poilsio ir sporto reikmenų nuoma ir išperkamoji nuoma“. Batutų prekybos veikla, priklausomai nuo to, ar norėtumėte vykdyti mažmeninę prekybą parduotuvėje – 47.65 klasė „žaidimų ir žaislų mažmeninė prekyba specializuotose parduotuvėse“, kioske – 47.89 klasė „kitų prekių mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“, internetu – 47.91 „užsakomasis pardavimas paštu arba internetu“, ar didmeninė prekyba įmonėms, ne namų ūkiams – 46.49 „kitų namų ūkio reikmenų didmeninė prekyba“. Taigi, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarime Nr. 1797 numatytu sąrašu individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, asmenys, norintys vykdyti veiklą, patenkančią į EVRK 47.89 ir 77.21 klases, tą galėtų daryti turėdami verslo liudijimus. Kitų veiklų vykdyti pagal verslo liudijimus negalima – reikėtų gauti individualios veiklos pažymą. Taip pat aukščiau nurodyta veikla galima užsiimti įsteigus pasirinktos teisinės formos juridinį asmenį. Veiklos formą reikėtų rinktis, atsižvelgiant į norimos vykdyti veiklos rūšį, įvertinus steigimo išlaidas, atsakomybę, įmonės struktūrą (jei steigiamas juridinis asmuo), mokėtinus mokesčius ir pan.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.