...

Ko reikia norint atidaryti greito maisto užkandinę?

Žinių bazė

2013.04.09

Kad būtų galima prekiauti ne tik maistu bet ir alkoholio bei tabako gaminiais. Ar galima prekiauti ir po 22 val? Kokia forma verslo tinkamiausia, kokie reikalavimai?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-04-09 10:04

Atsižvelgiant į Jūsų klausimą, pirmiausia paminėtina, kad užsiimant bet kokia veikla, susijusia su maisto tvarkymu ar ruošimu, būtina vadovautis atitinkamais...

Publikavimo data: 2013-04-09 10:04

Atsižvelgiant į Jūsų klausimą, pirmiausia paminėtina, kad užsiimant bet kokia veikla, susijusia su maisto tvarkymu ar ruošimu, būtina vadovautis atitinkamais teisės aktais. Pirmiausia tai Maisto įstatymas, kuris nustato specialius reikalavimus tokiai veiklai. Šis įstatymas numato, kad tvarkyti maistą galima tik Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta ir su Sveikatos apsaugos ministerija suderinta tvarka patvirtintose maisto tvarkymo vietose, turinčiose nustatyta tvarka išduotus maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus. Šių pažymėjimų išdavimo tvarką reglamentuoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus patvirtinti Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimai.

Taip pat pažymėtina, jog vykdant Jūsų apibūdintą veiklą, būtina vadovautis Lietuvos higienos norma HN 15:2005 „Maisto higiena“, kurioje aprašyti ir kai kurie reikalavimai patalpoms. Mažmeninės prekybos subjekto maisto tvarkymo patalpos turi būti suprojektuotos, suremontuotos,  pilnai įrengtos, geros būklės, išplanavimas turi atitikti reikalavimus. Taip pat taikomi atitinkami reikalavimai darbuotojams: pasitikrinti sveikatą Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka, nustatytu dažnumu tikrintis periodiškai, turėti galiojantį privalomą higienos žinių pažymėjimą.

Pažymėtina, kad prekyba alkoholiu ir tabako gaminiais galima tik turint licenciją verstis mažmenine prekyba tabako gaminiais ir licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais. Šias licencijas išduoda savivaldybės, kurios teritorijoje juridinis asmuo versis tabako gaminių ir alkoholio mažmenine prekyba, vykdomoji institucija. Jūsų veikloje taip pat turėtų būti laikomasi Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse taisyklių keliamų reikalavimų.

Prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 22 val. iki 8 val. yra draudžiama, tačiau šis draudimas netaikomas viešojo maitinimo vietose, turinčiose licencijas mažmeninei prekybai alkoholiniais gėrimais, parduodamiems pilstomiems alkoholiniams gėrimams ar alkoholiniams gėrimams, parduodamiems atidarytoje pakuotėje ir tik vartoti vietoje.

Atsižvelgiant į Jūsų nurodytos veiklos specifiką, Jūsų nurodomą veiklą gali vykdyti tik juridinis asmuo, nes tik juridiniam asmeniui gali būti išduodamos licencijos verstis tabako ir alkoholio mažmenine prekyba. Vertinant steigimo kaštus, Jūsų norimai vykdyti veiklai rekomenduotina steigti mažąją bendriją.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.