Kaip įteisinti veiklą nepilnamečiui, prekiaujančiam trečiųjų šalių prekėmis per skelbimus?

Žinių bazė

2012.12.01

Kaip įteisinti veiklą nepilnamečiui, prekiaujančiam trečiųjų šalių prekėmis per skelbimus? Ar būtina įteisinti veiklą, jeigu nepilnametis internetu atsisiunčia kelias prekes iš trečiųjų šalių, bei parduoda per lietuviškus skelbimų portalus? Mėnesio apyvarta apie 1500Lt, grynasis pelnas – 800Lt.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2012-12-01 11:55

Pirmiausia pastebėtina, kad prekių pirkimas internetu bei jų perpardavimas (taip pat internetu) yra komercinė veikla, kurią nepilnametis asmuo gali vykdyti...

Publikavimo data: 2012-12-01 11:55

Pirmiausia pastebėtina, kad prekių pirkimas internetu bei jų perpardavimas (taip pat internetu) yra komercinė veikla, kurią nepilnametis asmuo gali vykdyti žemiau nurodytomis sąlygomis, t.y. tokiais atvejais individualios veiklos pažymą turėtų gauti nepilnamečio asmens tėvai (vienas iš tėvų), nes pačiam nepilnamečiam asmeniui ji nėra išduodama. Turėdamas individualios veiklos pažymą, vienas iš tėvų gali įdarbinti savo nepilnametį vaiką ir tokiu būdu šis gali vykdyti prieš tai minėtą komercinę veiklą.

Nepilnamečių asmenų įdarbinimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos darbo kodeksas bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. sausio 29 d. nutarimas dėl asmenų iki aštuoniolikos metų įdarbinimo, sveikatos patikrinimo ir jų galimybių dirbti konkretų darbą nustatymo tvarkos, darbo laiko, jiems draudžiamų dirbti darbų, sveikatai kenksmingų, pavojingų veiksnių sąrašo patvirtinimo, Nr. 138. Svarbu žinoti, kokio amžiaus yra nepilnametis asmuo, kadangi nuo to priklauso kokiai grupei asmuo bus priskiriamas – vaikų (nuo 14 iki 16 metų) ar paauglių (nuo 16 iki 18 metų) ir kokius darbus toks nepilnametis asmuo galės dirbti.

Prieš priimant į darbą nepilnamečius asmenis, darbdavys privalo įsitikinti, kad būsimas darbas nepriskiriamas prie jauniems asmenims draudžiamų atlikti darbų, taip pat ar darbo aplinkoje nėra sveikatai kenksmingų ir pavojingų veiksnių. Jei šios sąlygos tenkinamos, tuomet galima sudaryti darbo sutartį. Su asmenimis nuo 16 metų darbo sutartis sudaroma bendra tvarka, kadangi laikoma, kad asmuo visišką darbinį teisnumą ir veiksnumą įgyja nuo 16 metų.

Prieš priimant į darbą asmenis nuo 14 iki 16 metų, darbdavys turi pateikti numatomų darbo sutarties sąlygų aprašymą vienam iš vaiko tėvų ar atstovui (šiuo atveju to nereikia, kadangi darbdavys būtų vienas iš tėvų) bei vaiko sveikatą prižiūrinčiam gydytojui, o mokslo metų laikotarpiu – taip pat ir mokyklai, kurioje vaikas mokosi. Tuomet darbdavys turi gauti vaiko sveikatą prižiūrinčio gydytojo leidimą (pažymą) su išvada apie vaiko sveikatą ir tinkamumą dirbti konkrečius darbus, o mokslo metų laikotarpiu – taip pat ir mokyklos raštišką sutikimą (jeigu darbdavys nėra vienas iš tėvų, tai tokiais atvejais taip pat reikalingas ir vieno iš tėvų ar atstovo sutikimas). Šiuos dokumentus kartu su gimimo liudijimo kopija darbdavys turi pridėti prie darbo sutarties. Apie įdarbinimą per 3 darbo dienas darbdavys turi pranešti Valstybinei darbo inspekcijai.
 

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.