...

Internetinis aukcionas

Žinių bazė

2013.06.04

Kokie reikalavimai internetiniam aukcionui? Kokiu dokumentu reikia jo įkūrimui?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-06-04 18:16

Lietuvos teisės aktai nenustato jokių specialių reikalavimų internetinio aukciono įkūrimui. Tai reiškia, kad įkurti ir vystyti internetinį aukcioną galima lygiai...

Publikavimo data: 2013-06-04 18:16

Lietuvos teisės aktai nenustato jokių specialių reikalavimų internetinio aukciono įkūrimui. Tai reiškia, kad įkurti ir vystyti internetinį aukcioną galima lygiai tokiomis pat sąlygomis, kaip ir bet kurią kitą mažmeninės prekybos veiklą. Pagrindinis sprendimas šioje situacijoje būtų verslo modelio pasirinkimas, t. y. įsteigiant juridinį asmenį, ar jo nesteigiant. Nesteigiant juridinio asmens veiklą būtų galima vykdyti pagal individualios veiklos pažymą. Remiantis Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 2 redakcija, tokia veikla patenka į 47.91 punkto apimtį (užsakomasis pardavimas paštu arba internetu, įskaitant mažmeninius aukcionus internetu). Individualios veiklos pažyma išduodama pateikiant atitinkamos formos prašymą Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

Tuo tarpu nusprendus steigti juridinį asmenį ir renkantis jo teisinę formą, reikėtų įvertinti planuojamas veiklos apimtis, kiek asmenų planuoja dalyvauti vystant šią veiklą, veiklos pradžios kaštus, veiklos apskaitos reikalavimus, mokesčius ir kitas svarbias aplinkybes. Mažmeninės prekybos ar smulkaus pobūdžio verslo pradžiai, nusprendus steigti juridinį asmenį, rekomenduotina rinktis mažosios bendrijos teisinę formą.

Mažosios bendrijos atveju veiklą kartu vykdyti gali iki 10 fizinių asmenų, kurie patys aktyviai dalyvauja priimant sprendimus, nėra atsakingi savo turtu už neįvykdytas mažosios bendrijos prievoles. Mažosios bendrijos steigimas taip pat nereikalauja didelių kaštų, nes nėra reikalingas įstatinis kapitalas, kaip, pavyzdžiui, uždarosios akcinės bendrovės steigimo atveju. Tačiau mažosios bendrijos steigimo dokumentus turi tvirtinti notaras, tada dokumentai dar turi būti registruojami Juridinių asmenų registre, o tai reiškia, kad tam tikri veiklos pradžios kaštai bus patiriami.

Kartu atkreiptinas dėmesys, kad tam tikrus daiktų pardavimo aukciono metu ypatumus (tokius kaip sutarties sudarymo momentas, kainos sumokėjimo, pirkėjo teisių apsaugos klausimai ir kt.) reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.419 – 6.424 straipsniai.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.