...

Individuali veikla ar individuali įmonė?

Žinių bazė

2013.05.06

Planuojam nuomotis patalpas ir įsirengti kirpyklą. Šiuo metu dirbu su verslo liudijimu, nuomos pagrindais dirbu kirpėja. Steigiant savo kirpyklą ir nuomuojant patalpas pas buto savininką ar galima pačiai nuomoti darbo vietą kolektyvui, ar geriau kurti individualią įmonę (ar kita teisinę formą) ir juos įdarbinti. Kokie mokesčiai?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-05-06 20:16

Pagal nuomos sutartį viena šalis (nuomotojas) įsipareigoja duoti nuomininkui daiktą (apima ir nekilnojamąjį turtą, t.y. patalpas) laikinai valdyti ir naudotis...

Publikavimo data: 2013-05-06 20:16

Pagal nuomos sutartį viena šalis (nuomotojas) įsipareigoja duoti nuomininkui daiktą (apima ir nekilnojamąjį turtą, t.y. patalpas) laikinai valdyti ir naudotis juo už užmokestį, o kita šalis (nuomininkas) įsipareigoja mokėti nuomos mokestį. Nuomininkas turi teisę subnuomoti išsinuomotą daiktą tiktai gavęs rašytinį nuomotojo sutikimą, jeigu ko kita nenustato sutartis. Subnuomos sutarties terminas negali būti ilgesnis už nuomos terminą. Jeigu nuomotojo sutikimas subnuomoti daiktą nereikalingas, tai nuomininkas, prieš sudarydamas subnuomos sutartį, turi pranešti nuomotojui apie subnuomos sutarties turinį ir subnuomininką.

Taigi, planuojant nuomotis patalpas ir įsirengti kirpyklą, nuomos sutartį gali sudaryti tiek vienas asmuo (vykdantis veiklą pagal verslo liudijimą), tiek keli asmenys (vykdantys veiklą pagal verslo liudijimus) kartu. Vienam asmeniui išsinuomojus patalpas, vadovaujantis aukščiau nurodytu, vėliau jas galima subnuomoti. Nurodytu atveju asmenų nesieja darbo santykiai. Nuoma yra apmokestinama veikla, mokesčius turi mokėti nuomotojas.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.