...

El. parduotuvės įkūrimas. Ar reikia steigti įmonę?

Žinių bazė

2012.07.13

Savo būsimoje el. parduotuvėje norėčiau prekiauti grožio/kosmetikos produktais skirtais moterims. Ar būtina įsteigti įmonę? Gal užtektų liaudiškai tariant patento? Norėčiau pabandyti ir pažiūrėti kaip seksis tarkim kokius 6 – 7 mėn. Kokią apyvartą galėčiau pasiekti? Ar aktyviai internete yra tikrinimos el. parduotuvės ir kas tas patikras atlieka? Turiu galvoje dokumentų tikrinimą.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Publikavimo data: 2012-07-13 00:24

Susikurti interneto svetainę turi teisę tiek fizinis, tiek juridinis asmuo. El. parduotuve vadinama svetainė, sukurta ir naudojama siekiant ekonominės naudos,...

Publikavimo data: 2012-07-13 00:24

Susikurti interneto svetainę turi teisę tiek fizinis, tiek juridinis asmuo. El. parduotuve vadinama svetainė, sukurta ir naudojama siekiant ekonominės naudos, dažniausiai vykdant prekybą tam tikromis prekėmis ar teikiant paslaugas, kurioje yra atitinkamai suformuotas turinys, išspręsti atsiskaitymo, užsakymų priėmimo ir prekių pristatymo klausimai. Kitaip tariant, tai yra mažmeninė prekyba pasirinktomis prekėmis.

Įmonės steigimas nėra privalomas  norint atsidaryti el. parduotuvę. Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad ekenominės veiklos organizavimas, nepriklausomai nuo to, veiklą vykdo fizinis ar juridinis asmuo, yra reglamentuojamas įstatymų, o tokios veiklos pajamos yra apmokestinamos. Priklausomai nuo el. parduotuvės steigėjo planuojamos vykdyti veiklos specifikos, numatomos apyvartos ir kitų aplinkybių, tokiai veiklai vykdyti gali būti steigiamas juridinis asmuo arba fizinis asmuo įstatymų nustatyta tvarka gali registruoti savo vykdomą individualią veiklą.

Vykdant prekybą elektroninėje erdvėje reikalavimai tinkamai įforminti visas ūkines operacijas išlieka, t.y. el.parduotuvės steigėjas privalo tvarkyti buhalterinę apskaitą, pirkėjams išrašyti ir pateikti sąskaitas faktūras. Dar vienas reikalavimas, į kurį derėtų atkreipti dėmesį, yra susijęs su asmens duomenų tvarkymu. Pažymėtina, kad el.parduotuvės savininkas, vykdantis ekonominę veiklą ir ją organizuodamas elektroninėje erdvėje, tvarko pirkėjų asmens duomenis. Pažymėtina, kad asmens duomenų tvarkytojai privalo registruotis Valstybinėje duomenų apsaugos inspekcijoje Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nustatyta tvarka.

Kadangi prekyba el.parduotuvė yra ekonominė veikla, organizuojama elektroninėje erdvėje, tačiau tvarkoma ir apskaitoma įprastine tvarka, Jūsų veiklą turi teisę tikrinti už šiuos klausimus reglamentuojančių teisės aktų tinkamą taikymą atsakingos valstybės įstaigos, kaip Valstybinė mokesčių inspekcija ar Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. 

Ekspertai

Vaidas Šalaševičius

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.