...

Dirbu pastovų darbą užsienyje ir noriu atidaryti internetinę parduotuvę Lietuvoje

Žinių bazė

2013.08.19

Šiuo metu gyvenu ir dirbu užsienyje. Darbas pastovus. Noriu atidaryti internetinę parduotuvę, kurioje prekiaučiau lietuvių gamintojų darbais:
1. Ar parduotuvės atidarymui Lietuvoje užtenka individualios veiklos pažymėjimo?
2. Ar atsiskaitymui galima naudoti asmeninę sąskaitą banke ar turi būti speciali atskira sąskaita?
3. Kokie bus mokesčiai jei naudosiu lietuvišką sąskaitą atsiskaitymams ir kokioje šalyje mokėsiu mokesčius?
4. Kokie bus mokesčiai jei naudosiu užsienietišką sąskaitą ir kokioje šalyje mokėsiu mokesčius?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-08-19 16:16

Jei planuojate vykdyti veiklą asmeniškai, t. y. ne per įsteigtą juridinį asmenį, interneto parduotuvei atidaryti Lietuvoje tikrai pakanka individualios veiklos...

Publikavimo data: 2013-08-19 16:16

Jei planuojate vykdyti veiklą asmeniškai, t. y. ne per įsteigtą juridinį asmenį, interneto parduotuvei atidaryti Lietuvoje tikrai pakanka individualios veiklos pažymos. Kadangi pajamų gavėja būsite jūs pati (ne įmonė), atsiskaitymams galite naudoti savo turimą asmeninę banko sąskaitą arba dėl patogumo atsidaryti naują banko sąskaitą (kad nesimaišytų darbo užmokestis ir individualios veiklos pajamos).

Ketinant vykdyti veiklą Lietuvoje pagal individualios veiklos pažymą, ne vėliau kaip pirmą veiklos dieną reikia informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI). Tai galima padaryti nuvykus į teritorinį VMI skyrių arba teikiant prašymą elektroniniu būdu per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS). Išduotos pažymos duomenys skelbiami VMI portalo elektroninių paslaugų skiltyje „Mano VMI“. Prisijungęs čia gyventojas gali tiesiog atsispausdinti individualios veiklos pažymą.

Tuo atveju, jei atsiskaitymams naudosite Lietuvoje atidarytą banko sąskaitą, mokesčius ir draudimo įmokas mokėsite Lietuvoje. Individualios veiklos formai Lietuvoje taikomi šie mokesčiai ir įmokos: valstybinio socialinio draudimo („Sodros“) įmoka – 28,5 proc. nuo pusės apmokestinamųjų pajamų arba iki 5 952 Lt/mėn.; privalomasis sveikatos draudimas – 9 proc. nuo pusės apmokestinamųjų pajamų, bet ne mažiau kaip 90 Lt/mėn. (neatsižvelgiant į gautas pajamas); gyventojų pajamų mokestis – 5 proc.; PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju) – 21 procentas. Pažymėtina, kad iš 2013 m. gautų pajamų galima atimti 30 proc. veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi išvardyti mokesčiai ir įmokos. Be abejo, turint daugiau kaip 30 proc. sąnaudų ir jas pagrindžiančius tinkamus dokumentus, iš pajamų galima atimti visą sąnaudų sumą ir tokiu atveju apmokestinama tik likusi pajamų dalis.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.