...

Depiliacijos kabinetas

Žinių bazė

2013.09.05

Noriu užsiimti depiliacija, tačiau neesu nei kosmetologė, nei kosmetikė. Ar galiu užsiimti tokia veikla turėdama tik depiliacijos kursų baigimo sertifikatą ir individualios veiklos pažymą? Ar galiu tiesiog išsinuomoti kabinetą su kriaukle ar yra kažkokie reikalavimai kabinetui?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-09-05 23:35

2007 m. rugpjūčio 1 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-633 patvirtintoje higienos normoje 117:2007 “Grožio paslaugų sveikatos...

Publikavimo data: 2013-09-05 23:35

2007 m. rugpjūčio 1 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-633 patvirtintoje higienos normoje 117:2007 “Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai” nurodyti keliami reikalavimai asmenims, teikiantiems grožio paslaugas. Asmenys, teikiantys grožio paslaugas, gali dirbti tik pasitikrinę sveikatą teisės aktų nustatyta tvarka, įgiję žinių higienos ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo klausimais bei turintys sveikatos žinių atestavimo pažymėjimus, teikiamos grožio paslaugos aprašą (paslaugos teikimo technologijos (proceso atlikimo būdo ir priemonių) aprašymą).

Minėtoje higienos normoje įtvirtinta grožių paslaugų teikėjų pareiga teikti tik saugias paslaugas. Joje taip pat nustatomi kiti bendrieji reikalavimai asmenims, siekiantiems užsiimti grožio paslaugų teikimo veikla. Pirmiausiai, pažymėtina, kad fiziniai ar juridiniai asmenys, teikiantys grožio paslaugas, turi turėti leidimą-higienos pasą šiai veiklai. Leidimus-higienos pasus išduoda Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldi teritorinė visuomenės sveikatos priežiūros įstaiga. Pabrėžtina, jog kosmetikos gaminiai, naudojami teikiant grožio paslaugas, turi atitikti teisės aktų reikalavimus.

Kadangi Jus domina reikalavimai patalpoms, atkreiptinas dėmesys, jog teikiant grožio paslaugas turi būti šios patalpos:
grožio paslaugų teikimo patalpa;
laukiamasis kambarys arba paslaugų teikimo patalpoje įrengta atskira zona, skirta laukiantiems paslaugų vartotojams;
personalo patalpa;
pagalbinė patalpa darbo priemonėms laikyti (jos gali nebūti, jeigu yra ne daugiau kaip 3 darbo vietos ir personalo patalpoje pakanka vietos darbo priemonėms laikyti);
tualetas;
kitos patalpos (instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos patalpa (arba grožio paslaugų teikimo patalpoje numatyta atskira instrumentų valymui, dezinfekcijai ir sterilizacijai skirta zona, skalbimo patalpa ir kt.), atsižvelgiant į teikiamų paslaugų asortimentą ir grožio paslaugų teikėjo poreikius;

Grožio paslaugų teikimo patalpoje turi būti praustuvė, rankų higienos priemonės (skystas muilas, rankų dezinfekcijos priemonė), muilo ir dezinfekcijos priemonių dozatoriai, vienkartiniai rankšluosčiai, atliekų surinkimo talpykla. Laukiamajame kambaryje turi būti įrengtos sėdimos vietos laukiantiems paslaugų vartotojams ir drabužių kabykla.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.