...

Dėl mažosios bendrijos pertvarkymo į UAB

Žinių bazė

2013.10.17

Turime MB, galvojame apie jos pertvarkymą į UAB. Ar tai labai sudėtingas procesas? Nuo ko pradėti?
Kokios šio pertvarkymo preliminarios išlaidos?

Ačiū už atsakymą.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-10-17 14:49

Procesas tikrai nėra labai sudėtingas, tačiau UAB reikalingas minimalus įstatinis kapitalas – bent 10 000 litų. Pirmiausia reikėtų pasirengti UAB įstatus...

Publikavimo data: 2013-10-17 14:49

Procesas tikrai nėra labai sudėtingas, tačiau UAB reikalingas minimalus įstatinis kapitalas – bent 10 000 litų. Pirmiausia reikėtų pasirengti UAB įstatus ir priimti mažosios bendrijos savininkų (savininko) sprendimą dėl mažosios bendrijos pertvarkymo į UAB, įstatų patvirtinimo, UAB vadovo išrinkimo ar patvirtinimo, kad tas pats mažosios bendrijos vadovas toliau eis UAB vadovo pareigas ir pan.

Apie priimtą sprendimą (tik apie patį sprendimo priėmimo faktą, o ne visą sprendimą) privaloma paskelbti mažosios bendrijos nuostatuose numatytame dienraštyje ir pranešti visiems mažosios bendrijos kreditoriams. Tą pačią paskelbimo dienraštyje dieną reikėtų pateikti prašymą Juridinių asmenų registrui įregistruoti teisinį mažosios bendrijos statusą „pertvarkoma“.

Kol statusas bus įregistruotas, galima pasirengti likusius dokumentus (mažosios bendrijos balansą, registracijos formas, akcininkų sąrašą ir pan.). Po statuso įregistravimo praėjus protingam terminui, per kurį kreditoriai galėtų pateikti savo reikalavimus (pvz., 10 dienų), galima teikti pertvarkymo dokumentų paketą notarui tvirtinti. Notaro patvirtintas dokumentų paketas teikiamas Juridinių asmenų registrui.

Nuo UAB įstatų įregistravimo registre, laikoma, kad pertvarkymo procedūra baigta. 

Pagrindinės pertvarkymo išlaidos – minimalus įstatinis kapitalas (10 000 litų), mokėjimas notarui už dokumentų tvirtinimą (nuo 400 iki 600 litų), teisinio statuso registracija Juridinių asmenų registre (73 litai), įstatų įregistravimas Juridinių asmenų registre (92 litai).

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.