...

Batų parduotuvės atidarymas

Žinių bazė

2017.05.19

Norėčiau atidaryti batų parduotuvę Lietuvoje, itališki nebrangūs batai, bet nežinau nuo ko pradėti.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Ina Smalinskienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-05-19 21:20

Norint atidaryti parduotuvę, kurioje būtų prekiaujama batais, pirmiausia reikėtų pasirinkti vieną iš šių veiklos formų: įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą...

Publikavimo data: 2017-05-19 21:20

Norint atidaryti parduotuvę, kurioje būtų prekiaujama batais, pirmiausia reikėtų pasirinkti vieną iš šių veiklos formų: įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą arba įsteigti juridinį asmenį: uždarąją akcinę bendrovę (UAB), mažąją bendrija (MB), individualią įmonę (IĮ). Daugiau informacijos apie šių teisinių formų skirtumus ir mokesčius rasite: http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia/verslo-pradzia-verslo-steigimas/individuali-veikla

Informaciją apie verslo steigimo procedūras rasite: http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-steigimo-proceduros

Pastatai ar patalpos, kurios yra naudojamos prekybai, turi būti prekybos ar komercinės paskirties (ne gyvenamosios patalpos). Taip pat patalpos turi atitikti numatytus priešgaisrinės saugos reikalavimus.
Norint atidaryti parduotuvę gyvenamajame name ar daugiabutyje, reikia keisti patalpų paskirtį. Gyvenamųjų patalpų paskirties keitimas vykdomas per teritorinės savivaldybės administracijos miesto planavimo ir architektūros skyrių (skyrių pavadinimai savivaldybėse gali skirtis). Reikia atitikti specialiuosius architektūrinius reikalavimus, bei kitus specialiuosius reikalavimus (kai tai reikalinga) ir parengti projektą. Tam greičiausiai bus reikalingas ir patalpų pritaikymas (pvz., atskiro įėjimo įrengimas) bei namo gyventojų (savininkų) daugumos pritarimas.

Norint virš parduotuvės pakabinti iškabą, prie įėjimo pastatyti reklaminį stendą ar kitaip reklamuoti savo verslą, reikalingas leidimas. Leidimą išduoda savivaldybė, kurioje planuojate vykdyti veiklą.
Jūsų planuojamai veiklai yra reikalingas kasos aparatas, kadangi prekiausite patalpoje ir atsiskaitymai vyks ir grynaisiais pinigais. Įvykdžius grynųjų pinigų operaciją, klientui turite pateikti kasos čekį, o kliento pageidavimu ir sąskaitą faktūrą, jei esate PVM mokėtojas – PVM sąskaitą faktūrą. Kiekvieną operaciją turite fiksuoti kasos žurnale. Visos parduodamos prekės turi turėti Jūsų nuosavybę patvirtinančius dokumentus. Tai gali būti sąskaitos faktūros, kuriose būtų įvardintos prekės, kurias įsigijote, tiekėjo ir Jūsų rekvizitai.

Parduodamos prekės turi būti paženklintos teisės aktų nustatyta tvarka. Prekių ženklinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 15 d. įsakymas Nr. 170 „Dėl Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių)  ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklių“.

Vykdant mažmeninę prekybą reikia laikytis mažmeninės prekybos taisyklių, kurias reglamentuoja  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 patvirtintos Mažmeninės prekybos taisyklės.

Ekspertai

Ina Smalinskienė

Ina Smalinskienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.