...

Autorinių juvelyrinių dirbinių el. parduotuvė- individualios veiklos pažymėjimas, ar verslo liudijimas?

Žinių bazė

2013.09.16

Kuriu juvelyrinius dirbinius iš žalvario, sidabro ir pusbrangių akmenų. Noriu atidaryti elektroninę parduotuvę.
1. Ką rinktis- individualios veiklos pažymą, ar verslo liudijimą, kai gamybos mąstai riboti (vienas asmuo)?
2. Kaip įteisinti prekybą sidabro dirbiniais?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-09-16 14:39

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad norint gauti pajamų iš ūkinės komercinės veiklos nėra privaloma visais atvejais steigti juridinį asmenį....

Publikavimo data: 2013-09-16 14:39

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad norint gauti pajamų iš ūkinės komercinės veiklos nėra privaloma visais atvejais steigti juridinį asmenį. Gyventojas gali gauti pajamų ir užsiimdamas individualia veikla, jeigu Lietuvos Respublikos teisės aktai nenumato, kad tam tikros rūšies veiklą gali vykdyti tik juridiniai asmenys.

Gyventojas individualią veiklą gali vykdyti arba nustatyta tvarka įregistravęs individualią veiklą (individuali veikla pagal pažymą), arba įsigyti verslo liudijimą, iš anksto sumokėdamas fiksuoto dydžio pajamų mokestį nuo pajamų, gautų iš tokios individualios veiklos.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 patvirtintame Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše yra išskirta veiklos rūšis Juvelyrinių papuošalų gamyba ir taisymas (įeina į Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (toliau – EVRK) klases 32.12; 95.25). Jūsų minimoje situacijoje Jūsų vykdoma veikla patektų į EVRK klasę 32.12. Pažymėtina, kad verslo liudijimas pagal EVRK klasę 32.12 suteikia teisę prekiauti savo gamybos prekėmis, neįsigijus atskiro prekybos liudijimo. Taigi, Jūs galite įsigyti verslo liudijimą, kad vykdyti Juvelyrinių papuošalų gamybos ir taisymo (EVRK klasė 32.12) veiklą.

Tačiau nuo 2012 metų ir vėlesniais mokestiniais metais gyventojas gali pasirinkti mokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį nuo individualios veiklos pajamų, tik tuo atveju, jei jis neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtoju. Lietuvos Respublikos apmokestinamasis asmuo privalo registruotis PVM mokėtoju bei už bei už teikiamas prekes ir (arba) teikiamas paslaugas skaičiuoti PVM ir mokėti jį į biudžetą, jeigu bendra atlygio už vykdant ekonominę veiklą šalies teritorijoje patiektas prekes ir (arba) suteiktas paslaugas suma per metus (paskutinius 12 mėnesių) viršijo 155000 Lt. Jeigu gyventojas individualią veiklą vykdo įsigijęs kelis verslo liudijimus, tai į 15500 Lt sumą yra įskaičiuojamos visos iš juridinių asmenų gautos pajamos pagal visus turimus verslo liudijimus.

Taip pat nuo 2012 m. gegužės 1 d. išduotas paslaugų bei gamybos verslo liudijimas suteikia teisę teikti paslaugas, parduoti savo gamybos prekes gyventojams, bei parduoti savo gamybos prekes ir teikti paslaugas (išskyrus gyvenamosios paskirties patalpų nuomą) juridiniams asmenims, jeigu iš juridiniams asmenims parduotų savo gamybos prekių ir suteiktų paslaugų gautos iš verslo liudijime nurodytos veiklos pajamos nėra didesnės kaip 15500 Lt per mokestinį laikotarpį. Viršijus 15500 Lt sumą, Jūsų atveju visos iš juridinių asmenų gautos pajamos bus apmokestinamos kaip pajamos iš individualios veiklos su pažyma, t. y. taikant 5 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą, ir leidžiant atimti su tomis pajamomis susijusias išlaidas. Be to, turės būti mokamos privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokos.

Taigi, jeigu nesate įregistruotas PVM mokėtoju ir neprivalote registruotis, jeigu iš juridiniams asmenims parduotų savo gamybos prekių gautos pajamos nebus didesnės kaip 15500 Lt per mokestinį laikotarpį, Jūs galite rinktis vykdyti individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir mokėti nustatyto fiksuoto dydžio pajamų mokestį. Taip pat Jūs galite registruoti individualią veiklą ir vykdyti individualią veiklą pagal pažymą. Kaip minėta, Jūsų veiklai netenkinant tam tikrų sąlygų, Jums gali būti neleista pasirinkti vykdyti individualią veiklą, turint verslo liudijimą, arba gautos pajamos bus apmokestintos kaip pajamos iš individualios veiklos su pažymą.

Šiame atsakyme pateikta informacija yra bendro informacinio pobūdžio. Dėl išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.