...

Automobilių nuoma ir pardavimas

Žinių bazė

2014.04.27

Laba diena,
aš svarstau apie automobilių nuomos ir importuotų automobiliu pardavimą, ar galima tuo užsiimti turint vieną MB, kur reikėtų kreiptis ir kokiu leidimų tam reikia?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2014-04-27 22:38

Atsakant į Jūsų klausimą pažymime, jog transporto priemonių nuomą ir pardavimą Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Įstatymas nereikalauja licencijų,...

Publikavimo data: 2014-04-27 22:38

Atsakant į Jūsų klausimą pažymime, jog transporto priemonių nuomą ir pardavimą Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Įstatymas nereikalauja licencijų, leidimų ar kitokių panašaus pobūdžio dokumentų norint verstis šia veikla.

Mažajai bendrijai nėra taikomi apribojimai užsiimti automobilių nuomos ir pardavimo veikla. Mažoji bendrija yra tinkamos formos juridinis asmuo, jei planuojamas didelių investicijų nereikalaujantis arba šeimos verslas.

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog Civiliniame kodekse numatytos dviejų rūšių transporto priemonių nuomos sutartys – transporto priemonių nuoma teikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugas ir nuomos sutartis neteikiant minėtų paslaugų. Nuo pasirinktos sutarties rūšies priklauso, kam teks atsakomybė už tretiesiems asmenims padarytą žalą, pareiga prižiūrėti transporto priemonę bei kiti aspektai.

Jeigu planuojate ne tik pardavinėti, bet ir importuoti automobilius iš užsienio, patartina atkreipti dėmesį į mokėtinus mokesčius. Jei automobiliai įvežami iš Europos Sąjungos valstybių narių, importo mokesčiai nėra taikomi. Tačiau asmenims, vykdantiems bet kokio pobūdžio ekonominę veiklą, gali atsirasti prievolė registruotis pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais. Jeigu Lietuvos Respublikos apmokestinamųjų asmenų už teikiamas prekes ir (arba) suteiktas paslaugas, vykdant ekonominę veiklą, bendra gauto (gautino) atlyginimo suma per pastaruosius 12 mėnesių viršijo 45 000 EUR, tai jie PVM įstatymo nustatyta tvarka turi įsiregistruoti kaip PVM mokėtojai bei skaičiuoti ir mokėti PVM.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.