...

Automobilio panauda

Žinių bazė

2013.03.25

Sveiki. Akcininkas (tuo pačiu ir direktorius) savo įmonei (UAB) pagal panaudos sutartį nuomoja savo automobilį. Ar kaip kompensaciją galima mokėti fiksuotą pinigų sumą per mėnesį ir  padengti remonto išlaidas? Ar reikėtų rinktis tik vieną iš šių kompensacijos mechanizmų?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-03-25 18:35

Visų pirma atkreipiame dėmesį į tai, kad jeigu akcininkas įmonei perdavė automobilį pagal panaudos sutartį, akcininkas to automobilio įmonei nenuomoja...

Publikavimo data: 2013-03-25 18:35

Visų pirma atkreipiame dėmesį į tai, kad jeigu akcininkas įmonei perdavė automobilį pagal panaudos sutartį, akcininkas to automobilio įmonei nenuomoja –  akcininkas perduoda tą automobilį įmonei naudotis neatlygintinai (Panauda – neatlygintinas sandoris, kai yra perduodama panaudos davėjo teisė panaudos gavėjui sutartą laiką naudotis tam tikromis vertybėmis).

Pagal automobilio panaudos sutartį  panaudos davėjas perduoda panaudos gavėjui laikinai ir neatlygintinai valdyti ir naudotis automobiliu, o panaudos gavėjas įsipareigoja grąžinti automobilį tokios būklės, kokios jis jam buvo perduotas, atsižvelgiant į normalų susidėvėjimą, arba sutartyje numatytos būklės (pagerintą ar pablogintą). Tarp fizinio asmens ir įmonės sudarytoje panaudos sutartyje turi būti aiškiai numatyta, kokios išlaidos (kuras, automobilio eksploatacija) už naudojimąsi automobiliu yra padengiamos iš įmonės lėšų. Be to, sudarant panaudos sutartį reikia įvertinti, kiek automobilis bus naudojamas įmonės reikmėms, kiek fizinio asmens asmeniniams poreikiams. Jeigu panaudos sutartimi perduotas automobilis bus naudojamas ne tik įmonės reikmėms, bet ir panaudos davėjo asmeniniams poreikiams tenkinti, tada iš įmonės lėšų padengiamos tik tos išlaidos, kurios patirtos naudojant automobilį įmonės reikmėms. Jeigu vis dėlto įmonė apmoka visas išlaidas (patirtas tiek darbams įmonėje atlikti, tiek asmeniniams panaudos davėjo poreikiams patenkinti), tai ta įmonės išlaidų dalis, kuri patirta tenkinant asmeninius panaudos davėjo poreikius, remiantis Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 9 str., laikoma gyventojo pajamomis natūra ir apmokestinama kaip su darbo santykiais susijusios pajamos. Jeigu panaudos sutartimi perduotas automobilis naudojamas tik įmonės reikmėms, tada įmonė apmoka visas su automobilio eksploatacija susijusias išlaidas, kurios aiškiai apibrėžtos automobilio panaudos sutartyje.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.