...

Ar galima vesti kursus, seminarus to amato meistrui?

Žinių bazė

2013.11.07

Esu manikiūristė ir tuo užsiimu jau ilgai turiu daugybę sertifikatų tai liudijančių, norėčiau pati pradėti mokinti merginas šio amato, kursai būtų vienos dienos (t.y. apie 5-6 valandas), žinau, kad tam reikia įsigyti verslo liudijimą bei kad galiu išrašyti pažymą, kad žmogus išklausęs kursą ir t.t.
Mane domina ar tik tiek užtenka ar dar reikia ko nors?
Girdėjau apie teisę vykdyti neformalų švietimą, tačiau gal galite patarti kaip normalus eilinis žmogus gali ją įgauti?
Ar mano atveju jos galbūt nereikia?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2013-11-07 22:23

Jūsų planuojama vykdyti veikla yra vadinama neformaliuoju suaugusiųjų švietimu. Norimus kursus galite vesti tiek veikdama kaip fizinis asmuo, t.y. įsigydama...

Publikavimo data: 2013-11-07 22:23

Jūsų planuojama vykdyti veikla yra vadinama neformaliuoju suaugusiųjų švietimu. Norimus kursus galite vesti tiek veikdama kaip fizinis asmuo, t.y. įsigydama verslo liudijimą arba veikdama pagal individualios veiklos pažymą, tiek steigdama juridinį asmenį, pavyzdžiui, mažąją bendriją arba uždarąją akcinę bendrovę. Pažymėtina, kad pagal Švietimo ministro įsakymą “Dėl teisės užsiimti neformaliuoju suaugusiųjų švietimų įgijimo tvarkos” neformaliuoju suaugusiųjų švietimu įmonės turi teisę užsiimti savo įstatuose (nuostatuose) kaip vykdytiną veiklą nurodžiusios “EVRK 85.59. Kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas“.


Vykdytojai gali išduoti neformaliojo suaugusiųjų švietimo pažymėjimus, patvirtinančius dalyvavimą neformaliojo suaugusiųjų švietimo programoje ir jos baigimą, išskyrus išsilavinimo, tam tikros jo pakopos ar reglamentuoto modulio baigimą arba kvalifikacijos įgijimą. Tokie pažymėjimai gali būti pripažįstami juridinių ir fizinių asmenų, jei jų pripažinimas kitaip nereglamentuojamas teisės aktais. Tačiau vadovaudamosi tokiais pažymėjimais formaliojo švietimo ar studijų institucijos negali išduoti valstybės pripažįstamų diplomų ar pažymėjimų.

Taigi apibendrinus galima teigti, jog Jūsų planuojama užsiimti veikla vadinama neformaliuoju suaugusiųjų švietimu ir, vesdama kursus, jau vykdysite neformalųjį suaugusiųjų švietimą. Jiems pasibaigus galėsite išduoti kursų baigimą patvirtinančius pažymėjimus, tačiau, kurių valstybė nepripažins kaip dokumentų, suteikiančių kvalifikaciją, išsilavinimą.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.