...

Ar galima dirbti su verslo liudijimu dviem asmenims tuo pačiu kasos aparatu?

Žinių bazė

2013.07.01

Sveiki, aš žadu isigytį verslo liudijimą, o darbdavys tai pat jį turi, tad noriu sužinoti ar reikia atskirų kasos aparatų ar galima dirbti su vienu

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-07-01 21:43

Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarka nustatyta Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m....

Publikavimo data: 2013-07-01 21:43

Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarka nustatyta Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 1283 „Dėl Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 82-3522) ir Kasos aparatų naudojimo taisyklėse, patvirtintose Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2003 m. rugsėjo 18 d. įsakymu Nr. V- 255 (Žin., 2003, Nr. 90-4096; toliau – Taisyklės).

Vadovaujantis Taisyklių nuostatomis, individualia veikla besiverčiantis gyventojas gali naudoti tik teritorinėje valstybinėje mokesčių inspekcijoje (toliau – TVMI) jo vardu įregistruotą kasos aparatą, išskyrus atvejus, kai individualia veikla besiverčiantis gyventojas nuomoja prekyvietės vardu įregistruotą kasos aparatą arba kasos aparatą nuomojasi iš kito asmens (juridinio ar fizinio).

Taisyklėse nurodyta, kad tuomet, kai individualia veikla besiverčiantis gyventojas nuomojasi kasos aparatą iš kito asmens (juridinio ar fizinio), jis pats apie tai turi informuoti TVMI ir papildomai nurodyti duomenis, iš kokio asmens nuomojasi kasos aparatą, taip pat pats turi kreiptis į aptarnaujančią įmonę dėl kasos aparato perprogramavimo.

Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytas nuostatas, du verslo liudijimus turintys gyventojai galėtų naudotis vienu kasos aparatu, tik kiekvieną kartą jiems keičiantis, kasos aparatas turėtų būti iš naujo perprogramuotas, nes išduotame kasos aparato kvite turėtų būti nurodyti tuo metu prekiaujančio gyventojo rekvizitai.

Atkreipiame dėmesį, kad pagal galiojančius teisės aktus, asmuo, vykdantis individualią veiklą pagal verslo liudijimą, veiklai, kuri vykdoma įsigijus verslo liudijimą, samdyti darbuotojų pagal darbo ar kitą sutartį negali. Verslo liudijimas gyventojui nesuteikia teisės įtraukti kitų, jo verslo liudijime nenurodytų asmenų, į savo vykdomą veiklą, kadangi įsigyjant verslo liudijimą gyventojas avansu sumoka pajamų mokestį už pajamas iš verslo liudijime nurodytos veiklos, kurią vykdo jis pats ar kartu su jo verslo liudijime nurodytu asmeniu. Verslo liudijimą įsigijusio asmens vykdomoje veikloje turi teisę dalyvauti tik į verslo liudijimą įrašytas vienas iš šių fizinių asmenų: sutuoktinis, tėvas, motina, vaikas nuo 14 metų, globojamasis, globėjas (rūpintojas).

Taip pat pažymime, kad santykiai tarp šalių turi būti įforminti, atsižvelgiant į tikrąjį jų turinį, pagal kurį ir turi būti apskaičiuojami bei sumokami mokesčiai. Mokesčių teisiniuose santykiuose viršenybė teikiama šių santykių dalyvių veiklos turiniui, o ne jos formaliai išraiškai, todėl jei gyventojo teikiamos paslaugos/atliekami darbai iš esmės atitinka darbo santykius, tai mokesčių administratorius gyventojo iš tokios veiklos gautas pajamas laikys darbo santykių pajamomis, o tai reiškia, kad darbdavys turės įvykdyti visas su tuo susijusias mokestines prievoles. 

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.