...

Apsipirkimas internetu ir duomenų rinkimas / BDAR

Žinių bazė

2021.04.21

Perkant internetinėje svetainėje prašė privalomai užpildyti duomenis, susijusius su mano namų adresu, nors pristatymą pasirinkau per paštomatą. Ar taip teisėtai renka e. verslas duomenis, nes tai tikrai perteklinė informacija? Ar čia galioja principas „nenori suteikti mums reikalingų duomenų, gali pas mus neapsipirkti“?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2021-04-30 11:36

Norėtume atkreipti dėmesį, jog kiekviena įmonė turi teisę laisvai nusistatyti kokius asmens duomenis rinks, tačiau visais atvejais tokį asmens duomenų...

Publikavimo data: 2021-04-30 11:36

Norėtume atkreipti dėmesį, jog kiekviena įmonė turi teisę laisvai nusistatyti kokius asmens duomenis rinks, tačiau visais atvejais tokį asmens duomenų rinkimą turi tinkamai pagrįsti. Pažymėtina ir tai, jog įstatymas taip pat draudžia rinkti perteklinius duomenis. Įmonės, vykdančios prekybą internetu, savo internetinėse svetainėse viešai skelbia privatumo politikas, kuriose pateikia informaciją apie renkamus asmens duomenis bei kokiais tikslais juos renka. Visi internetinės svetainės lankytojai gali laisvai susipažinti kokiu tikslu yra renkami konkretūs jų asmens duomenys. Adresas galimai buvo reikalingas sąskaitos išrašymui, tačiau detali informacija turėtų būti pateikta privatumo politikoje arba susisiekus su pardavėju tiesiogiai. Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalesnės informacijos siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.