...

Kada pasirinkti IMAP ar POP3 kuriant elektroninę pašto dėžutę? Į ką turėčiau atkreipti dėmesį?

Žinių bazė

2014.08.07

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eidmantas Ivanauskas

IT inžinierius

Publikavimo data: 2014-08-07 10:24

Iš esmės, POP ir IMAP yra du atskiri protokolai, naudojami tam, kad pašto klientas galėtų susisiekti su serveriu, kuriame yra...

Publikavimo data: 2014-08-07 10:24

Iš esmės, POP ir IMAP yra du atskiri protokolai, naudojami tam, kad pašto klientas galėtų susisiekti su serveriu, kuriame yra jo elektroninis paštas.

IMAP protokolas yra naudojamas prietaisams, kurie yra pastoviai prijungti prie interneto ryšio. Čia itin svarbus pastovus pašto sinchronizavimas ir naršumas. Standartiškai, IMAP protokolas siunčia tik e. laiško viršūnę, kur saugoma bazinė informacija, tokiu būdu užtikrinant greitaveiką. Tačiau jei neturite interneto prisijungimo, jeigu nenustatyta kitaip, Jūsų pašto klientas negaus informacijos apie visą laiško turinį, jeigu prieš tai nebūsite jo atidarę. Mobiliesiems prietaisams labai naudinga savybė iš karto negauti pilno e. laiško. Taip yra užtikrinamas našumas, ir galimybė dažniau sinchronizuoti paštą nešvaistant resursų.

POP protokolas šiuo atveju parsisiunčia viską iš serverio ir klientas gali informaciją matyti savo kompiuteryje. Pagal standartinius nustatymus, POP protokolas ištrina visą informaciją esančią serveryje parsisiųsdamas visą laiško informaciją tiesiai į kompiuterį. POP protokolas tinka kompiuteriams, kur tik spec. atveju yra įjungiamas internetas, ar ten kur interneto ryšys turi problemų.

IMAP privalumai:

•  Gautų ir išsiųstų laiškų sinchronizacija tarp visų prietaisų
•   Vienu metu į serverį gali kreiptis ir savo paštą sinchronizuoti daug vartotojų.
•   Sinchronizuoti pašto klientai gali greitai pastebėti pakeitimus ir taip gauti naują informaciją.
•   Tame pačiame serveryje galima turėti daug skirtingų katalogų, kuriuos galima sinchronizuoti per visus prietaisus.

Dažniausiai rekomenduojama naudoti IMAP protokolą. Šiuo metu, kai dauguma žmonių turi net po 2 ar 3 prietaisus, IMAP protokolas užtikrina greitą veiklą. Tačiau jeigu interneto ryšys yra nepastovus, reikėtų neužmiršti nustatymus nustatyti taip, kad Jūsų laiško turinys būtų atsiunčiamas pilnas.

Ekspertai

Eidmantas Ivanauskas

Eidmantas Ivanauskas

IT inžinierius

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.