...

Internetinės parduotuvės pirkimas ir išlaikymas

Žinių bazė

2014.05.13

Laba diena, norėjau pasiteirauti, jei įsigyčiau jau sukurtą unikalią internetinę svetainę, patalpinčiau ją į domeną , kokių dar mėnesinių išlaidų turėčiau be domeno (prekiaučiau ne maisto prekėmis)? Norint prekiauti internetu reikia sudaryti sutartį su banku? Jei taip kiek tai kainuoja?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eidmantas Ivanauskas

IT inžinierius

Publikavimo data: 2014-05-13 11:49

Jei ruošiatės prekiauti ne maisto prekėmis, nesvarbu kokia yra Jūsų niša, pirmiausia būtina pasirūpinti tam tikra juridine forma ir užtikrinti,...

Publikavimo data: 2014-05-13 11:49

Jei ruošiatės prekiauti ne maisto prekėmis, nesvarbu kokia yra Jūsų niša, pirmiausia būtina pasirūpinti tam tikra juridine forma ir užtikrinti, kad Jūsų mokečių mokėjimo tvarka ir dėsningumas neprieštaraus LR įstatymams. Todėl rekomenduojama naudotis teisinko paslaugomis. Jis padės Jums pasirinkti tinkamą teisinę formą ir išaiškins mokesčių mokėjimo tvarką, taikoma konkrečiam juridiniam subjektui.

Vėliau galima pagalvoti apie turinio talpinimą tinklalapyje. Jūsų el. parduotuvė bus talpinama internetinių paslaugų įmonės serveriuose, o ne domene.  Domenas – tai tik internetinis adresas, kurio pagalba galima rasti Jūsų tinklalapį. Turint omenyje Jūsų planuojamą klientų kiekį, pasirinktą tinklalapio platformą (unikalią ar jau sukurtą – Magento, PrestaShop, kt.), reikėtų išsirinkti tinkamą talpinimo planą internetinėje paslaugų įmonėje. Jums apsispręsti padės bet kurios hostingo įmonės techninio aptarnavimo skyrius. Be domeno bei talpinimo plano Jums taip pat reikės ir SSL sertifikato, kuris užtikrins duomenų ir pirkimo-pardavimo proceso saugumą.

Dauguma pradedančiųjų internetinių parduotuvių pasirenka keletą mokėjimo būdų per trečiąsias šalis. Labai populiarūs mokėjimai per  „PaySera“, „WebMoney“, „PayPal“, „AliPay“, „Skrilix“ ir kt. Jei planuojate naudotis jų paslaugomis, su teisininku taip pat aptarkite tokių mokėjimo metodų įforminimą. Tačiau dėl patogaus ir greito mokėjimo proceso gali kilti ir daugiau papildomų rūpesčių – Jūsų svetainė turi būti pritaikyta kiekvienai naudojamai mokėjimo sistemai. Be to,  tam tikros mokėjimo sistemos gali pritaikyti mokesčius apie kuriuos reikėtų pasidomėti iš anksto.

Paprastesnis, tačiau ne itin patogus, būdas yra nurodyti Jūsų klientams banko sąskaitas, kur galima pervesti tam tikrą pinigų sumą už įsigytas prekes.

Mokėjimo procesui dauguma bankų siūlo bank link, t.y. nuorodą, kuri suteikia galimybę naudotis jų sistema greitam mokėjimo procesui, pakanka turėti sąskaitą šią paslaugą siūlančiame banke. Nepamirškite, kad privalote pasirūpinti jog Jūsų tinklalapis sugebės bendradarbiauti  su banko sistema, todėl gali prireikti programuotojo pagalbos.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.