...

Prekyba ebay.com, per paypal fiziniam asmeniui, be individualios veiklos.

Žinių bazė

2013.11.06

Esmė kokią sumą galima parduoti tarkim asmeninių daiktų, papuošalų, dekoracijų ( paveiksliukų ), ir pan. internete svetainėje : ebay.com ir gaunant pinigus į paypal sąskaitą, o iš ten persisiuntus į Lietuvos banko sąskaitą ? Paypal ir taip atskaičiuoja procentą mokesčių nuo parduotos sumos. Kokia yra suma , kurią viršyjus reikia atsidaryti individualią veiklą ar pan. pardavinėjant minėtoje svetainėje ?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-11-06 14:24

Jeigu parduodate asmeninius daiktus (t.y. neturite tikslo iš pradžių jų nusipirkti ir tada perparduoti, siekiant ekonominės naudos), tuomet remiantis LR...

Publikavimo data: 2013-11-06 14:24

Jeigu parduodate asmeninius daiktus (t.y. neturite tikslo iš pradžių jų nusipirkti ir tada perparduoti, siekiant ekonominės naudos), tuomet remiantis LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) 17 str. 1 d. 27 p., GPM neapmokestinamas ne individualios veiklos turto pardavimo pajamų, gautų pardavus tą turtą, ir to turto įsigijimo kainos ir kitų GPMĮ 19 str. nurodytų su šio turto pardavimu susijusių išlaidų skirtumas, neviršijantis 8 000 litų per mokestinį laikotarpį. Sumos, kurią viršijus, parduodant savo asmeninius nebenaudojamus daiktus, reikėtų pradėti vykdyti individualią veiklą, nėra – tiesiog parduodate juos, o pardavimą deklaruojate metinėje GPM deklaracijoje ir sumokate mokesčius, jeigu atsiranda prievolė juos sumokėti. Metinė GPM deklaracija teikiama iki gegužės 1 dienos už praėjusius metus.

Jeigu, kaip minėjau, atsitiktų taip, kad prekiautumėte ne tik savo asmeniniais nebenaudojamais daiktais, tačiau ir tais, kuriuose įsigyjate, turėdami konkretų tikslą – t.y. siekiate naudos bei gauti pajamų, be to, tokia veikla verstumėtės savarankiškai tęstinį laikotarpį (ne pavieniai sandoriai) – būdingas tęstinumas ir savarankiškumas, tai būtų laikoma, kad Jūs, kaip gyventojas, vykdote individualiąją veiklą. GPMĮ 2 str. 7 d. individualioji veikla apibrėžiama kaip savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė ar gamybinė veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Apie vykdomą / numatomą vykdyti individualią veiklą gyventojas turi pranešti mokesčių administratoriui ir ją įregistruoti.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.