...

Tekstilės gaminių importas iš Turkijos į Lietuvą

Žinių bazė

2013.05.08

Norėčiau atidaryti turkiško prekės ženklo drabužių franšizę. Nuo ko reikėtų pradėti? Labiausiai domina importo iš Turkijos reikalai. Dėkoju.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-05-08 13:27

Vykdantis veiklą pagal franšizės sutartį verslininkas įgyja teisę naudotis franšizės pardavėjo sukurtu verslo aparatu (modeliu, įmonės vardu, prekių ženklu, gamybos...

Publikavimo data: 2013-05-08 13:27

Vykdantis veiklą pagal franšizės sutartį verslininkas įgyja teisę naudotis franšizės pardavėjo sukurtu verslo aparatu (modeliu, įmonės vardu, prekių ženklu, gamybos technologijomis), teikti tokias pačias paslaugas ir kita.

Kaip ir kiekvienas verslas, franšizė turi pliusų ir minusų. Franšizė patraukli tuo, kad verslo rizika šiuo atveju yra mažesnė, be to, franšizės pardavėjas teikia pagal sutartį numatytą pagalbą (konsultacijas) franšizės pirkėjui pradedant ir plėtojant verslą. Kartu su franšize pirkėjas gauna dalį jau besinaudojančių franšizės tinklu vartotojų.

Pagrindiniai minusai būtų šie: franšizės pirkėjas labai priklauso nuo jos pardavėjo; franšizės pirkimas kartais reikalauja stambių investicijų; veikla pagal franšizės sutartį yra griežtai reglamentuota, o tai riboja franšizės pirkėjo kūrybines iniciatyvas.

Jei nusprendėte pradėti verslą, pasirinkote franšizę ir nežinote potencialių franšizės pardavėjų Turkijoje, dėl informacijos turite galimybę kreiptis į žinomas franšizės bendroves, pavyzdžiui, į Lietuvos franšizės centrą, arba ieškoti informacijos internete, peržvelgti skelbimus specializuotuose spaudos leidiniuose, tokius kaip „Franchise World“, kreiptis dėl informacijos į franšizių asociacijas.

Jeigu žinote tikslų potencialų franšizės pardavėją, siūlome kreiptis tiesiogiai į jį su pasiūlymu dėl bendradarbiavimo ir sutarties sudarymo. Taip pat jums reikės pasirinkti veiklos vykdymo formą – steigti įmonę arba registruoti individualiąją veiklą.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.